آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

📃 برای نخستین بار؛ برگزاری جام کنفدراسیون آسیا در دو سطح

به گزارش “آریاورزش” و به نقل از فدراسیون والیبال، بر اساس اعلام کنفدراسیون والیبال آسیا مسابقات جام این کنفدراسیون در سال ۲۰۱۸ برای نخستین بار در دو سطح یک و دو برگزار می شود که میزبان سطح یک مردان و زنان به کشورهای چین تایپه و تایلند واگذار شده است. همچنین میزبان رقابت های سطح دو جام کنفدراسیون والیبال آسیا در سال ۲۰۱۸ در گروه مردان به قرقیزستان و در گروه زنان به هنگ کنگ واگذار شده است. کنفدراسیون والیبال آسیا هنوز تعداد تیم های شرکت کننده در هر سطح این رقابت ها را اعلام نکرده است اما در نشست کمیته فنی کنفدراسیون والیبال آسیا در اسفندماه سال گذشته هشت تیم برتر آسیا در سطح یک و هشت تیم دوم در سطح دو پیشنهاد شده بود.

زمان و محل برگزاری جام کنفدراسیون والیبال آسیا در سال ۲۰۱۸ به قرار زیر است:

ششمین دوره جام کنفدراسیون والیبال آسیا (سطح یک) در گروه مردان از ۱۸ تا ۲۴ مردادماه سال ۹۷ به میزبانی چین تایپه.

ششمین دوره جام کنفدراسیون والیبال در گروه زنان (سطح یک) از ۱۹ تا ۲۵ شهریورماه سال آینده به میزبانی تایلند.

نخستین دوره سطح دوی جام کنفدراسیون والیبال آسیا در گروه مردان از ۱۵ تا ۲۱ مردادماه در کشور قرقیزستان.

نخستین دوره سطح دوی جام کنفدراسیون والیبال آسیا در گروه زنان نیز از ۸ تا ۱۴ مردادماه سال ۹۷ در کشور هنگ کنگ.

گفتنی است در نشست اسفندماه سال ۹۵ کمیته فنی و مربیان کنفدراسیون والیبال آسیا موضوع مناسب نبودن سطح فنی رقابت های جام کنفدراسیون مردان و زنان آسیا به دلیل حضور تیم ها با بازیکنان جوان و کم تجربه، مطرح شده بود و بر همین اساس کمیته مربیان به هیات رئیسه AVC پیشنهاداتی ارائه  داده بود از جمله اینکه هر تیم شرکت کننده در جام کنفدراسیون والیبال آسیا باید حداقل از سه یا چهار بازیکن قهرمانی آسیا در این رقابت ها استفاده کنند. همچنین کمیته فنی کنفدراسیون والیبال پیشنهاد برگزاری این رقابت ها در دو سطح یک و دو را داده بود تا دیگر کشورهای قاره کهن نیز امکان حضور در این رقابت ها و انگیزه برای صعود به سطح یک داشته باشند.

پنجمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا از یکم تا هفتم مهرماه سال ۹۵ (۲۲ تا ۲۸ سپتامبر) با حضور هشت تیم برتر آسیا برگزار شد و تیم ملی ب ایران با کسب عنوان قهرمانی به چهارمین مدال طلای ایران در این رقابت ها دست یافت. پنجمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا در گروه زنان نیز از ۲۴ تا ۳۰ شهریورماه سال ۹۵ به میزبانی ویتنام برگزار شد و تیم ملی والیبال بانوان ایران با هدایت مایدا چیچیچ در جایگاه ششم قرار گرفت.

 

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi