آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

⭐️ رالی پر پیچ و تاب فدراسیون در انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال

به گزارش آریاورزش پروسه انتخاب سرمربی جدید تیم ملی بار دیگر به روال سابق با جلسات کارشناسی آغاز شد و با اشاره به نام آوران عرصه جهانی همچون آلکنو و آناستازی شور و اشتیاق فراوانی در میان والیبال دوستان پا گرفت. اما چیزی نگذشت که کما فی السابق تمام این وعده ها به سرابی مبدل شد و بر همگان آشکار شد در میان گفته های ضد و نقیض اهالی فدراسیون والیبال هیچ رفتار صادقانه ای وجود ندارد. مذاکره با آلکنو که به گفته رییس فدراسیون  و به نقل از خبرگزاری ها (سند آن هم اکنون موجود است) یکی از گزینه های روی میز ایران است، توهمی بیش نبود.

 نوبت به آناستازی که رسید ابتدا بهانه جویی در رقم بلای دستمزد به میان آمد که با توجه به مبلغ قرارداد ولاسکو روشن شد مبلغ بسیار هنگفتی از سوی وی مطرح نشده بود. و وقتی اصحاب رسانه به اعتراض برخواستند که این بهانه ای بیش نیست برخی از مدیران فدراسیون منجمله جناب خوشخبر و داورزنی ادعا کردند آناستازی خود تمایل به آمدن به ایران نداشت.

سوالی که در این میان مطرح می شود این است وقتی بحث مذاکره به میان می آید مگر غیر از این است که دو طرف شروط خود را بیان کرده در نهایت یا به توافق می رسند یا نمی رسند، ولی وقتی جناب خوش خبر عملا  می گوید از ابتدا می دانستیم آناستازی به ایران نخواهد آمد کاملا روشن است هیچ اصراری برای مذاکره با این گزینه وجود نداشته و صرفا برای مجاب کردن اذهان عمومی درخواست ایران به این مربی جهانی برای نخستین بار به صورت جدی ارسال شده است.

تصاویر دیدار خاتم اردکان و پیکان تهران

در مورد دی جورجی نیز دکتر داورزنی ادعا کرد وی در هنگام مذاکره با ما گفته بود بدنبال مذاکره با هیچ کشور دیگری نیست و ما نمیدانستیم وی با لهستان به توافق خواهد رسید، در حالیکه فدراسیون لهستان گزینه های خود برای سرمربیگری تیم ملی را کاملا بروز به همگان اعلام می کرد. و مسلم است که حتی اگر ایران از این موضوع مطلع هم بود برای جلب رضایت این سرمربی باید تلاش بیشتری میکرد چون لهستان نامی نیست که هر سرمربی بسادگی از آن چشم پوشی کند.

نوبت به استویچف که رسید وی شخصا تمایل خود برای کار در ایران را اعلام می کند و حتی معتبرترین رسانه های خارجی این مطلب را تیتر می زنند ولی ناگهان با شرط عجیب ایران برای قرار گرفتن روی سکوی المپیک مواجه می شود (سند این ادعا بنابر اعلام کانال رسمی فدراسیون والیبال، در ادامه ارائه خواهد شد) بنا به گفته خسرو ابراهیم عضو هیئت رییسه فدراسیون والیبال هیچ مربی عاقلی چنین شرطی را نخواهد پذیرفت.

۲۳

ولی ناگهان در یک چرخش ۱۸۰ درجه همه تیرها به سمت رسانه ها نشانه رفته که این ادعای کذبی است و ما چنین شرطی را عنوان نکرده بلکه خود استویچف مدعی شده است که هدایت تیمی را خواهد پذیرفت که بتواند با آن نتیجه بگیرد و بنابر گفته دکتر داورزنی: “اینکه عده ای می گویند فدراسیون در حال سیاه بازیست، توهین به شعور والیبال ایران و فدراسیون است”  و بنا به گفته آقای افشاردوست که در گفتگو با خبرگزای آنا اعلام کرد:

«متاسفانه خبرهایی عنوان شده که برای خود ما هم خیلی عجیب است. نمی‌دانم چرا گفته‌اند که فدراسیون برای آنکه با مربیان خود به توافق برسد برای آنها شرط گذاشته است یعنی ما تازه وارد ورزش والیبال شده‌ایم و ناشیانه عمل می‌کنیم.

او افزود: «دوستان باید بدانند که ما این‌قدر عقل‌مان می‌رسد که در دنیای مربیگری چیزی به نام شرط وجود ندارد. نه در والیبال که در هیچ ورزشی وجود ندارد و آنهایی که این موضوع را مطرح می‌کنند به طور قطع اطلاعات ورزشی‌شان کم است. ما اهدافی را ترسیم کرده‌ایم و تلاش داریم به آنها برسیم. همانند اهدافی که در گذشته به آنها رسیدیم. ما قهرمان آسیا شدیم، به لیگ جهانی رفتیم و ضمن صعود به المپیک از گروه‌مان نیز صعود کردیم»

wl-iran-argantin-201689

بله ما قهرمان آسیا شدیم و به لیگ جهانی رفتیم و … ولی عمر این افتخارات که بیشتر آن به غیرت بازیکنان و مدیریت ولاسکو مربوط می شد بسیار بسیار بسیار کوتاه تر از آن بود که تصورش را می کردیم که اگر ولاسکو هم در مقابل خواسته های فدراسیون نشینان کوتاه می آمد چه بسا به همین نقطه هم نمیرسیدم. چرا که پس از دوره ولاسکو  بارها شاهد اعتراض ملی پوشان به عدم پایبندی فدراسیون به تعهداتش نسبت به بازیکنان بودیم.

و هر روز گفته های متناقضی از مدیران بلند پایه فدراسیون والیبال روی صفحات رسانه ها مخابره می شود که بیشتر یک حالت بازار گرمی برای بالا بردین وجه گزینه محبوب فدراسیون یعنی جناب سیچلو را دارند. البته گزینه های دیگری نیز مطرح هستند که نه به کار والیبال ایران می آیند و نه هیچ ذهنی آنها را خواهد پذیرفت.

و در پایان امروز اصحاب رسانه تنها متهمان این دروغگویی بزرگ شدند چرا که نمی توانند همگام با سیاستهای غلط یک فدراسیون ورزشی گام برداشته و تنها به جرم اعتراض به عدم صداقت این مدیران هر روز متهم به انگی جدید می شوند.

پارسه تهران - عمران ساری

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد