آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

🎙 صفری: بانوان والیبالیست جواب حمایت ها را به خوبی دادند

به گزارش “آریاورزش” و به نقل از تسنیم، شکوفه صفری اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های خوب، استفاده از مربی خارجی، تمرین در کمپ اختصاصی و حضور دررقابت‌های تدارکاتی مواردی بود که فدراسیون والیبال برای تیم بانوان مهیا کرد. تیم بانوان نیز نتیجه این حمایت‌ها را به خوبی در مسابقات آسیا نشان داد. وی افزود: به نظرم نباید به عنوان پنجمی جام باشگاه‌ها و یک پله صعود در AVC کاپ قانع باشیم. رسیدن به نتایج بهتر دور از دسترس نیست و بانوان ما به طور حتم این پتانسیل و توانایی را دارند که در جمع تیم‌های برتر آسیا قرار بگیرند. سرعتی‌زن تیم ملی والیبال بانوان یادآور شد: سال‌ها تیم بانوان ما در عنوان هشتمی آسیا در جا می‌زد. برخی‌ها اعتقاد داشتند که بانوان ایران پیشرفتی نخواهند داشت اما ما نشان دادیم که اگر حمایت شویم، می‌توانیم رشد کنیم و از جایگاهی که داریم صعود کنیم.

تصاویر دیدار ایران و چین تایپه در avc کاپ ۲۰۱۶
تصاویر دیدار ایران و چین تایپه در avc کاپ ۲۰۱۶

صفری در پاسخ به این سوال که حضوردر جام باشگاه‌های آسیا پیش از AVC چه تاثیری روی عملکرد بازیکنان تیم داشت، گفت: برخی می‌گویند که تیم ملی بانوان در جام باشگاه‌ها شرکت داشته و با حضور ملی‌پوشان در این جام عنوان پنجمی را به دست آورده است. واقعیت این است که اگر تیم باشگاهی هم می‌خواست در این جام شرکت کند به طورحتم همین بازیکنان ملی‌پوش را با خود به فیلیپین می‌برد. وی ادامه داد: من جام باشگاه‌‌‌‌‌‌های آسیا را تدارکاتی برای AVC کاپ نمی‌دانم. این رقابت‌ها هم به نوبه خودش حساس و سنگین بود. در جام باشگاه‌های آسیا هم انرژی زیادی صرف کردیم. تیم ما ده روز در فیلیپین حضور داشت. کشوری که با آب و هوای خاص، غذاهایی که نمی‌شد به هیچ وجه خورد و درکنار آن مسابقات را هم برگزار کردیم و پس از آن عازم ویتنام شدیم.

training-woman-avc-2016-50

ملی‌پوش تیم والیبال بانوان گفت: با توجه به خستگی سفر و مسیر طولانی مسابقات AVCکاپ را شروع کردیم اما آن قدر تیم ما روحیه و انگیزه داشت که این سختی وخستگی را به جان خریدیم و توانستیم به نسبت دوره قبل یک پله ارتقا پیدا کرده و در جایگاه ششمی آسیا قرار بگیریم. صفری تصریح کرد: پس از بازگشت از رقابت‌های AVC کاپ و جام باشگاه‌های آسیا، حالا خود را برای بازی‌های لیگ آماده می‌کنم. هفته آینده هم قراردادم با تیم دانشگاه آزاد را ثبت می‌کنم. این چهارمین سالی است که با تیم دانشگاه آزاد در لیگ حضور پیدا می‌کنم.

women-azad-gaz-94-52

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد