آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

📝 در مسابقات AVC کاپ بانوان، اینبار ژاپن از سد ایران گذشت+گزارش بازی

به گزارش به گزارش “آریاورزش” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال بانوان ایران امروز با شکست ۳ بر یک مقابل تیم ملی والیبال زنان ژاپن، در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات AVC کاپ، از رسیدن به جمع ۴ تیم نهایی این مسابقات بازماند. تیم ملی والیبال بانوان دیدار مقابل ژاپن (تیم اول گروه B) را با ترکیب شبنم علیخانی، فرنوش شیخی، مائده برهانی، سودابه باقرپور، مهسا صابری، نگار کیانی و زینب گیوه آغاز کرد. نخستین امتیاز این ست به تیم ملی ایران رسید.

iran-thailand-avc-cup-woman-20161

بازیکنان ایران شروع خوبی در این ست داشتند و ۴ امتیاز نخست را از آن خود کردند اما در ادامه ژاپنی‌ها اختلاف امتیاز را جبران کردند و در امتیاز ۶ برابر دو تیم برابر شدند. پس از آن دو تیم در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ژاپن به اولین وقت استراحت فنی این ست رفتند. تیم ژاپن بهره بردن از اشتباهات فردی بازیکنان ایران اختلاف امتیاز خود با ایران را زیاد کرد و ۱۱ بر ۷ پیش افتاد. تیم ایران با نتیجه ۱۴ بر ۱۱ از ژاپن عقب بود که مایدا تقاضای وقت استراحت کرد. ۱۶ بر ۱۲ امتیاز دو تیم به سود ژاپن در دومین تکنیکال تایم این دیدار بود. در ادامه بازیکنان ایران در تلاش بودند که اختلاف امتیاز را کاهش دهند و در دقایقی از ست موفق به این کار شدند اما در پایان ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ واگذار کردند.

iran-thailand-avc-cup-woman-201638

اولین امتیاز ست دوم این دیدار هم به نام شاگردان مایدا ثبت شد. در ادامه دو تیم پایاپای پیش می‌رفتند و امتیاز کسب می‌کردند. اولین وقت استراحت فنی با برتری ۸ بر ۷ ژاپن همراه بود. مایدا در ادامه دست به تعویض زد و ندا چملانیان را جانشین مائده برهانی کرد.دومین وقت استراحت فنی این ست اما تیم ایران از حریفش پیش بود و در ادامه ۱۹ بر ۱۶ از ژاپن پیش افتاد. نمایش عالی بازیکنان ایران در این ست منجر شد تا با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی برسند و بازی را یک بر یک کنند.

avc-woman-sarmaye-vietnam-11

ژاپنی‌ها که ست دوم این دیدار را به ایران واگذار کرده بودند برای پیروزی راهی ست سوم شدند و آغاز طوفانی داشتند هر چند دختران ایران در این ست هم تیم ژاپن را آزار دادند و در تمام طول ست پایاپای پیش می‌رفتند. سرویس‌های بهتر ژاپنی‌ها در این ست و عملکرد سریع تر آن‌ها روی توپ های برگشتی منجر شد تا این تیم در نهایت ۲۵ بر ۲۱ برنده این ست شده و نتیجه ست‌ها را در مجموع ۲ بر یک به سود خود کند.

avc-woman-sarmaye-vietnam-35

ست چهارم این دیدار با سرویس شبنم علیخانی و امتیازی که مهسا صابری برای ایران کسب کرد، آغاز شد. در ابتدای این ست هر دو تیم اشتباهات فردی زیادی داشتند که درصد این اشتباهات در دریافت دو تیم بیشتر بود. با این حال بازیکنان ژاپن عملکرد بهتری داشتند و در امتیاز ۵ بر ۸ به سود این تیم راهی نخستین استراحت فنی این ست شدند. برتری بازیکنان ژاپن نسبت به ایران در این ست منجر شد تا مایدا دست به تعویض بزند و مائده برهانی را به جای چملانیان به زمین بازگرداند. ایران با ۴ امتیاز اختلاف از ژاپن عقب افتاده بود. نگین شیرتری در ادامه این ست جانشین شبنم علیخانی شد. دو تیم در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود ژاپن به دومین وقت استراحت فنی این ست رفتند. در پایان تیم ملی والیبال ژاپن موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ مقابل ژاپن به پیروزی رسیده و در مجموع ۳ بر یک برنده این دیدار شود.

iran-thailand-avc-cup-woman-201684

تیم ملی زنان ژاپن با این پیروزی به جمع ۴ تیم نهایی مسابقات راه پیدا کرد و تیم ملی والیبال بانوان در ادامه این رقابت‌ها، فردا برای کسب عنوان پنجم تا هشتمی به میدان خواهد رفت. پنجمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی کنفدراسیون زنان آسیا، از ۲۴ شهریور به میزبانی ویتنام و حضور ۸ تیم آغاز شده است و تا ۳۰ شهریور ماه ادامه خواهد داشت. تیم ملی دختران والیبال ایران سال گذشته و در AVC کاپ ۲۰۱۵ به عنوان هشتمی دست پیدا کرده بود.

نکته قابل توجه در این مسابقه این بود که در پایان این دیدار تماشاگران حاضر در سالن وین فو که در تمام طول برگزاری این دیدار تیم ملی کشورمان را تشویق می‌کند، ایستادند و دقایقی را به صورت ویژه به تشویق دختران ایران پرداختند.

olympics-women-usa-japan-14

2 نظر
  1. رحیمی می گوید

    “باز هم شکستی دیگر” ، یه جوری تیتر زدید که انگار تیم ایران زنگ تفریح تیمهای دیگر است ، در صورتیکه اگر این بازی را هر کسی دیده باشد امکان ندارد این والیبالیستهای خوب ایرانی را تعریف و تمجید نکند. به نظر من یکی از زیباترین بازیهای ایران در این مسابقات را ارائه دادند و بسیار مورد تشویق تماشاگران هم قرار گرفتند و تیم ژاپن واقعا بسختی پیروز شد . در این بازی واقعا انسجام و همکاری تیمی که معمولا در ورزشهای تیمی ایران کمتر دیده می شود ، به زیباترین شکل توسط تیم والیبال بانوان ایران به نمایش گذاشته شد. واقعا کار اعضای این تیم مایه افتخار بود و جای تقدیر و تشکر دارد.  به امید موفقیت های بیشتر این تیم دوست داشتنی .

  2. VARTANUSH.S می گوید

    اتفاقا به نظرم تیتر خووبی بود. بزار ببینیم با این تیتر بهشون برمی خوره یکم تلاش کنن؟ مردیم از بس هشتم شدیم. یه بار پنجم شدن فکر کردن کار تمومه. در صورتی که این بازیها به مراتب مهم تر از بازیهای باشگاهیه.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد