آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

🎙 جبار قوچان‌نژاد: صعود از دور مقدماتی المپیک بسیار ارزشمند است

به گزارش آریاورزش، سرمربی سابق تیم والیبال ثامن‌الحجج(ع) در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خراسان، درخصوص عملکرد تیم ملی والیبال در مرحله انتخابی المپیک و لیگ جهانی عنوان کرد: خوشبختانه تیم ملی والیبال با عملکرد بسیار زیبا در اولین گام خود در رقابت‌های انتخابی المپیک موفق شد به رویای ۵۲ سال خود برسد و کسب سهمیه المپیک مهم‌ترین  گام برای تیم ملی والیبال بود. وی ادامه داد: با توجه به حضور تیم‌های پرقدرت جهان در رقابت‌های انتخابی المپیک، کار برای تیم ملی والیبال بسیار سخت بود که خوشبختانه  بازیکنان تیم ملی با غیرت خود و عملکرد عالی موفق شدند به هدف خود دست پیدا کنند.

قوچان‌نژاد درخصوص عملکرد تیم ملی در رقابت‌های لیگ جهانی نیز اظهارکرد: با توجه  به خستگی بازیکنان در رقابت‌های انتخابی المپیک، از عملکرد تیم ملی در مسابقات لیگ جهانی یک مقدار کاسته شد. ما در لیگ جهانی می‌توانستیم به بازیکنان تیم ملی استراحت بدهیم و در بعضی از پست‌ها از بازیکنان جوان برای کسب تجربه استفاده کنیم. وی اضافه کرد: به نظر من بازیکنان تیم ملی در رقابت‌های لیگ جهانی با توجه به شرایط آب هوایی و تغییرات زیاد، والیبال زده شدند. می‌توانستیم با استراحت دادن به بازیکنان تیم ملی ریکاوری خوبی برای رقابت‌های المپیک داشته باشیم.

samen-tabriz-play-off-94-18

قوچان‌نژاد درخصوص لیگ جهانی اضافه کرد: به دلیل پیش‌رو بودن رقابت‌های المپیک، تیم‌های حاضر در لیگ جهانی سرمایه گذاری به خصوصی برای این رقابت‌ها انجام ندادند و به همین دلیل لیگ جهانی نسبت به گذشته از کیفیت بالایی برخوردار نبود. سرمربی سابق تیم والیبال ثامن‌الحجج(ع) درباره عملکرد لوزانو خاطرنشان کرد: با توجه به کارنامه خوب لوزانو، مدیریت و عملکرد خوبی در رقابت‌های انتخابی المپیک و لیگ جهانی شاهد بودیم، کادر فنی نیز عملکرد بسیار خوبی در هر دو تورنمنت داشت. وی در خصوص سطح توقعات مردم از تیم ملی والیبال گفت: سطح توقعات مردم از تیم ملی زیاد شده است اما نباید در المپیک نیز این گونه باشد. این را باید بدانیم که صعود از دور مقدماتی رقابت‌های المپیک به تنهایی می‌تواند موفقیت و گام بسیار ارزشمندی برای ایران باشد.

قوچان نژاد ادامه داد: تیم ملی ایران حریفان سر سختی در دور مقدماتی رقابت‌های المپیک دارد، هر بازی در این دیدارها فاکتور و شرایط خاص خودش را دارد و امیدواریم بتوانیم عملکرد خوبی در میدان بزرگ المپیک داشته باشیم. وی درخصوص کنار گذاشته شدن فرهاد ظریف از تیم ملی والیبال برای رقابت‌های المپیک  افزود: اطلاعی درخصوص دلیل عدم حضور ظریف در لیست لوزانو برای حضور در رقابت‌های المپیک ندارم. این موضوع می‌تواند هزاران دلیل داشته باشد، به هرحال نظر سرمربی تیم ملی بوده است و در این خصوص اظهارنظری ندارم.

این کارشناس والیبال درخصوص حضور نداشتن بازیکنی از خراسان رضوی به جز فرهاد ظریف در تیم ملی عنوان کرد: به نظر من نگرش‌ها باید تغییر کند تا ما بازیکنی از خراسان در تیم ملی داشته باشیم، امین علوی و مجتبی یوسفی دو بازیکن بسیار ارزشمندی هستند که می‌توانند برای تیم ملی ایران وارد میدان شوند اما اگر نگرش‌ها تغییرکند، قطعاً شاهد حضور بازیکنی از خراسان رضوی در تیم ملی خواهیم بود.

samen-tabriz-play-off-94-33

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد