به گزارش آریاورزش٬ تیم ملی صربستان جهت حضور در مسابقات قهرمانی اروپا ۲۰۱۷ لهستان اردوی تمرینی خود را آغاز کرد. پارتیزان‌ها در اولین مرحله از اردوی تمرینی خود راهی پَله (pale) شهری در کشور بوسنی و هرزگوین شدند. نیکولا گربیچ ۱۷ بازیکن را دعوت کرد و قرار است تا چهارم ماه آگوست به مدت ۱۲ روز در کشور بوسنی به تمرینات خود ادامه دهند.

گربیچ در خصوص شرایط آماده‌سازی تیمش گفت: ” در این بخش از مرحله آماده‌سازی٬ ترجیح می‌دهم که بازیکنان سریع‌تر وارد تمرینات اصلی شوند٬ چرا که وقت زیادی نداریم. این موضوع را قبل از شروع فصل بین‌المللی می‌دانستیم٬ بنابراین الان باید بهتر و سخت‌تر تمرین کنیم.”

وی افزود: ” با ۱۷ بازیکن به پَله آمدیم٬ الکسا بردُویچ به خاطر کنترل شرایط سلامتی‌ و آسیب دیدگی‌اش همراه با ما نیامده است٬ اینکه او در مسابقات ما را همراهی می‌کند یا خیر٬ پس از اینکه به بلگراد برگردیم تصمیم‌گیری می‌کنیم. استانکویچ٬روسیچ و مِهیچ هم از برزیل به تیم اضافه شدند. امیدوارم که تمامی بازیکنان تا هنگام مسابقات در سلامتی کامل به سر ببرند و اینکه برای قهرمانی اروپا خیلی خوب تمرین خواهیم کرد.”

سرمربی تیم ملی صربستان در خصوص سایر بازی‌های دوستانه این تیم گفت: ” پس از اینکه از بوسنی برگردیم تا هنگام اعزام شدنمان به لهستان٬ در بلگراد خواهیم بود و در حین حال دو بازی دوستانه مقابل اسلوونی برگزار می‌کنیم. یکی از دلایل اصلی ما برای نپذیرفتن دعوت سایر کشورها این بود که نمی‌خواستیم وقت‌مان را به خاطر مسافرت به هدر بدهیم و در تردد باشیم. بنابراین تنها با درخواست اسلوونی موافقت کردیم٬ چون آنها قبل از شروع بازی‌های انتخابی در زاگرب از ما میزبانی کردند. امیدوارم که همه ما را درک کنند٬ خصوصا اینکه ما تورنمنت را یک روز زودتر از سایر تیم‌ها شروع می‌کنیم٬ برای همین یک روز کمتر از بقیه وقت آماده‌سازی داریم.”

گربیچ در پاسخ به این سؤال که دو سال قبل دست صربستان از کسب مدال کوتاه ماند٬ اکنون آرزوی او پیش از شروع مسابقات چیست٬ گفت: ” مثل همیشه٬ هم می‌خواهیم و هم امیدواریم که بهترین جایگاه را کسب کنیم. می‌دانیم در اروپا تیم‌های زیادی هستند که خیلی خوب والیبال بازی می‌کنند. تمام نتایج هم همین را نشان می‌دهد. برای مثال بلژیک نشان داد در سطح بالایی قرار دارند که موفق شدند در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان مانع صعود آلمان شوند. استونی هم که در گروه ما قرار دارد تیم فوق‌العاده‌ای است.
می‌دانیم که آسان نیست٬ اما من فکر می‌کنم شایستگی کسب مدال را داریم.”

اسامی ۱۷ بازیکن دعوت در لیست تیم ملی صربستان:

پاسور: نیکولا جووُویچ٬ ماکسیم بوچولیه‌ویچ

پشت‌خط زن: الکساندر آتاناسیه‌ویچ٬ دراژن لوبوریچ

سرعتی‌زن: مارکو پودراشچانین٬ سرچکو لیسیناچ٬ الکساندر اُکُلیچ٬ دراگان دتانکوُویچ، پتر کرسمانوُویچ

دریافت‌کننده قدرتی: اوروش کواچویچ٬ مارکو ایوویچ٬ نمانجا پتریچ٬ میلان کاتیچ٬ داوید مِهیچ

لیبرو: نیکولا روسیچ٬گوران اشکوندریچ٬ نِوِن مایستورُویچ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید