به گزارش “آریاورزش” و به نقل از جام جم، مهم‌ترین مساله این روزهای والیبال برگزاری مجمع انتخابات ریاست فدراسیون والیبال است. محمدرضا داورزنی که پس از انتصاب به عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، از رئیس فدراسیون والیبال به سرپرست این فدراسیون تبدیل شد، می‌گوید به زودی زمان برگزاری مجمع والیبال اعلام می‌شود. صندلی ریاست او در گذشته، اینک مورد توجه خیلی‌هاست؛ زیرا والیبال جایگاه جهانی خود را تثبیت کرده است. هرچند رئیس آینده برای حفظ و ارتقای این جایگاه، کار آسانی ندارد. در روزهایی که صحبت از تغییرات مدیریت در والیبال ایران است هر روز نام‌های تازه‌ای شنیده می‌شود. گزینه‌های جدید می‌آیند که البته هر کدام از این گزینه‌ها مراوده‌ای هم از سال‌های دور و نزدیک با داورزنی دارند. برخی از آنها قابل پیش‌بینی بودند، اما برخی دیگر چهره‌های جدیدی به‌شمار می‌روند. مهم‌ترین نامزدهای ریاست فدراسیون والیبال چه کسانی هستند و چقدر شانس دارند؟ برخی از آنها برای حضور در انتخابات تصمیم نهایی خود را گرفته‌اند، اما برخی دیگر شرایط و اوضاع را می‌سنجند.

ضیایی، برنامه بلندمدت

نایب‌رئیس کنونی فدراسیون والیبال یکی از مهم‌ترین گزینه‌های رسیدن به صندلی ریاست به‌شمار می‌رود. احمد ضیایی دارای دکترای مدیریت بازرگانی از آمریکاست. او حدود ده سال سابقه بازی به صورت حرفه‌ای در تیم‌های والیبال ارومیه دارد و کارهای مدیریتی خود را از سال ۱۳۶۰ و در جهاد سازندگی استان آذربایجان غربی آغاز کرده است و از سال ۱۳۸۰ نیز به عنوان فرماندار و معاون استاندار در شهرهای پیرانشهر، بوکان، مراغه، مرند، اردبیل و کرج سابقه خدمت دارد. وی همچنین ریاست دانشگاه پیام نور واحد مرند را بر عهده داشته است و در شرکت‌های متعددی همچون کشت و صنعت مغان، شرکت مادر تخصصی محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی و شرکت بازرگانی دولتی ایران به عنوان مدیرعامل یا عضو هیات مدیره سابقه کاری دارد.

افشاردوست، جوان و مصمم

انتخابات ریاست فدراسیون والیبال، یک نوع انتخابات درون فدراسیونی هم به شمار می‌رود، زیرا برای صندلی ریاست نایب رئیس این فدراسیون باید با دبیرکل رقابت کند. محمود افشاردوست، دبیرکل فدراسیون والیبال قطعا یکی از نامزدهاست. او درباره نامزد شدنش تردیدی ندارد و برنامه‌های خود را هم از خیلی وقت پیش تعیین کرده است. افشاردوست تمام‌والیبالی است. او در سال ۱۳۷۰ به تیم جوانان ایران دعوت شد و در سال ۱۳۷۳، به عنوان باارزش‌ترین بازیکن جوانان آسیا دست یافت. افشاردوست سابقه حضور در تیم ملی بزرگسالان و مربیگری را هم در کارنامه خود ثبت کرده است. دبیر کنونی فدراسیون والیبال تا سال ۸۱ در تیم ملی حضور داشت. بازیکن اسبق تیم ملی والیبال ایران پس از فراغت از والیبال تحصیلات خود را ادامه داد و اکنون دکترای تربیت بدنی و علوم ورزشی با گرایش مدیریت ورزشی دارد.

آجورلو، یک آرزوی دیرینه

مصطفی آجورلو، چهره جالب توجه انتخابات فدراسیون والیبال است، البته اگر تا آن زمان از تصمیم خودش منصرف نشود. او اکنون مدیرعاملی باشگاه تراکتورسازی تبریز را بر عهده دارد. او پیش از این مدیرعامل باشگاه پاس تهران بود. آجورلو در انتخابات سال ۸۶ فدراسیون فوتبال نتوانسته بود مجوز حضور در این انتخابات را به دست بیاورد، اما در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال در سال ۱۳۹۵ شرکت کرد. وی برای ریاست فدراسیون والیبال برنامه دارد. ریاست بر یک فدراسیون انگار برای او یک آرزوی دیرینه است. این که او گزینه مناسبی برای ریاست فدراسیون والیبال است یا خیر، به بررسی عمیق‌تر نیاز دارد، هر چند نباید از کنار دوستی چندین‌ساله او با داورزنی بی‌تفاوت گذشت.

محمودی، با تردیدهای فراوان

ستاره اسبق تیم ملی والیبال ایران هم احتمالا یکی از نامزدهاست، اما از آنچه از برخی پیشکسوتان و کارشناسان والیبال درباره بهنام محمودی شنیده‌ایم این چنین برداشت می‌کنیم که او برای نامزد شدن تردیدهای فراوانی دارد. محمودی قطعا برنامه‌هایی هم در نظر گرفته، اما ممکن است در فاصله کمی مانده به آغاز انتخابات کنار بکشد. شاید به نفع یک نامزد دیگر. به هر حال حضور یکی از ستاره‌های اسبق تیم ملی والیبال ایران در جمع نامزدها بسیار قابل توجه است. او همانند افشاردوست سابقه‌ای در تیم‌های ملی والیبال دارد و زمانی یکی از بهترین اسپکرهای آسیا بود. محمودی در حال حاضر عضو شورای شهر کرج است و در دانشگاه تربیت بدنی تدریس می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید