به گزارش آریاورزش و به نقل از صدا و سیما، اردوی تدارکاتی تیم ملی والیبال کشورمان برای حضور در رقابت های انتخابی جهان که به میزبانی اردبیل برگزار،  در تهران دنبال می شود.
این بار هم در لیست نفرات دعوت شده ایگور به تیم ملی نام بازیکنانی چون امیرحسین اسفندیار و علی اصغر مجرد دیده می شد که آن ها در طی ۲ روز با بزرگسالان تمرین کردند و کارشان تمام شد.
پیش از این هم بازیکنانی چون طیب عینی، پوریا یلی، مرتضی شریفی، سلیم چپرلی و امین اسماعیل نژاد به تیم ملی دعوت شده بودند و تنها ۲ روز در تمرینات حضور پیدا کردند و رفتند.
به راستی فلسفه این دعوت های ۲ روزه چیست؟
اگر ایگور بازیکنان جوان را نمی شناسد پس چگونه در لیست دعوت شدگان نام آن ها را می آورد؟ اگر می شناسد چرا فقط ۲ روز؟ آیا در این ۲ روز بازیکن به رشد فنی دست پیدا می کند؟
در اردوی تدارکاتی که هم اکنون در حال برگزاری است بازیکنان جوان که به تازگی از رقابت های قهرمانی جهان بعد از ۲۶ روزی که در اردوی تدارکاتی و مسابقات حضور داشتند تنها چهار روز استراحت کردند و در کنار بزرگترها تنها ۲ روز تمرین کردند و بلافاصله بدون وقفه در جمع امیدها حاضر شدند.
این ۲ روز در روند رشد فعالیت فنی یک بازیکن تاثیر خاصی ندارد اما در شرایط کنونی خستگی بازیکنان جوان را بیشتر کرد و آن ها از دیگر هم تیمی های خود خسته تر اما کلیدی تر هستند.
شاید  این ۲ روز در بالا رفتن تجربه بازیکنان تاثیرگذار باشد اما نمی توان آن را با شرایط بدنی و بالارفتن آسیب های آن ها معامله کرد چرا که در ورزش حرفه ای حتی یک ساعت استراحت و یا تمرین نقش خود را در راندمان عملکرد یک بازیکن ایفا می کند.
امید می رود فدراسیونی ها دوباره به فکر تشکیل تیم ملی (ب) بیافتند تا دیگر شاهد اتفاق نادر در ورزش کشور (اردوهای ۲ روزه) نباشیم و پشتوانه های کشور فضایی برای تمرین داشته باشند و خانه نشین نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید