به گزارش آریاورزش، جواد معنوی نژاد ستاره جوان و ملی پوش تیم والیبال پیکان بعد از ۴ سال درخشش در این تیم راهی ایتالیا شد تا تجارب خود را افزایش دهد. معنوی نژاد عقیده دارد ساختار باشگاه پیکان و مربیان و بازیکنان بزرگی که در این تیم حضور داشتند در رشد و پیشرفت او تاثیر به سزایی داشتند و به حرمت همین مسئله و علاقه ای که به پیکان دارد، در بازگشت از اروپا به ایران اولویت اولش بازهم پیکان است و دوست دارد برای این تیم بازی کند. گفت و گوی انجام شده روابط عمومی باشگاه پیکان با او از نظرتان می گذرد .

*چه شد پیکان را برای والیبال انتخاب کردی؟

باشگاه پیکان بزرگترین و بهترین باشگاه ایران است آرزوی هر بازیکنی است که در پیکان بازی کند. تشکیلات و ساختار خوب و مدرسه والیبال آکادمیک و حضور مربیان بزرگ و بازیکنان خوب ایران که در این تیم جمع می شوند، هر بازیکنی را وسوسه می کند، که در این تیم بازی کند و من هم مستثنی از این قضیه نبودم . البته باید این را هم اضافه کنم بازی در پیکان باعث می شود شما باتجربه تر شوید و درهای تیم ملی هم برای شما بازشود و در واقع شما بهتر دیده می شوید.

* از حضور ۴ ساله در پیکان بگو ؟

خب من اینجا در کنار مربیان بزرگی کار کردم از آقای پیمان اکبری گرفته تا سعیدرضایی و مرحوم رضا ابراهیمی و باید اذعان کنم از تمام این بزرگواران چیزهای زیادی یاد گرفتم . البته بازی کردن کنار بازیکنان بزگی چون آقا سعید مروف با عث شد، بیشتر به پیشرفتم کمک شود. بازی در پیکان تجربه آدم را زیاد می کند و شما اینجا تمام نکات حرفه ای ورزش و زندگی را آموزش می بینید.

*پس از حضور در پیکان خیلی راضی هستی ؟

صد در صد شک نکنید کدام بازیکن است از حضور در پیکان ناراضی باشد. من در ۴ سال حضورم در پیکان خیلی چیزها یاد گرفتم.

*از تیم ملی بگو و اینکه چند سال است که تجربه بازی در این تیم را داری ؟

من در رده های پایه هم تجربه ملی پوش شدن را داشتم، اما ۳ سال است که به تیم ملی بزرگسالان دعوت می شوم. درواقع از زمان اقای کواچ به تیم ملی دعوت شدم و امسال شانس بیشتری برای بازی داشتم .

*و بعد از ۴ سال بازی در لیگ برتر با پیکان به یکباره لژیونر شدی ؟

خب من از ابتدا که والیبال را شروع کردم هدفم این بود که لژیونر شوم و در تیم های بزرگ دنیا بازی کنم در این خصوص با خیلی ها مشورت کردم خصوصا آقای معروف که تجربه بازی در اروپا را داشت و ایشان به خوبی من را راهنمایی کردند. از اینکه توانستم به هدفم برسم خوشحالم و امیدوارم نماینده خوبی برای کشورم و بازیکنان ایرانی باشم.

*چرا ورونای ایتالیا ؟

من ۴ الی ۵ پیشنهاد داشتم که بهترین آنها ورونا بود. این تیم سال گذشته در لیگ ایتالیا پنجم شده و تیم خوبی است. برای همین ورونا را انتخاب کردم.

*لژیونر شدن چقدر به پیشرفت تو کمک می کند ؟

مسلما بازی در لیگ معتبری چون ایتالیا و نیز بازی در کنار بزرگترین بازیکنان دنیا و حتی خود ایتالیا با عث می شود تجربه شما بیشتر شود. لیگ جدید، بازیکن جدید شما را حرفه ای تر می کند .

*اگر روزی برگردی ایران بازهم اولویت تو پیکان است ؟

من با پیکان خاطرات خوبی دارم و چیز های زیادی در این تیم یاد گرفتم. برای همین اگر روزی به ایران برگردم انتخابم پیکان است.

*امروز هم که با خاطره خوش از پیکان جدا شدی ؟

بله آقای شیعی مدیر عامل محترم باشگاه ، آقای اکبری ، آقای نفر و آقای عهدی طی مراسمی با اهدای لوح تقدیر برای من سنگ تمام گذاشتند و باید بگویم خداحافظی با شکوهی بود . ضمن تشکر از تمام این عزیزان باید بگویم برای من خیلی زحمت کشیدند و اگر امروز من به اینجا رسیدم به خاطر حمایت این عزیزان بوده است. امیدوارم محبت آنها را جبران کنم

منبع: روابط عمومی باشگاه پیکان

محمد جواد معنوی نژاد
محمد جواد معنوی نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید