به گزارش “آریاورزش” و به نقل از خبرگزاری ایرنا، تیم والیبال جوانان ایران در رقابت های قهرمانی جهانی که دوم تیر ماه در جمهوری چک آغاز و پس از۱۰ روز رقابت فشرده پس از تیم های لهستان، ‌کوبا، ‌روسیه و برزیل در جایگاه پنجم ایستاد. بهنام محمودی پشت خط زن اسبق تیم ملی والیبال ایران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه عملکرد تیم جوانان کشورمان در این مسابقات قابل قبول بوده، افزود: ‌کسب عنوان پنجمی در سطح اول رقابت های جهانی کار آسانی نیست. وی ادامه داد: ‌به طور یقین در این رقابت جمعی از بهترین تیم های قدرتمند جهان شرکت داشته و جوانان با ایستادن در جایگاه پنجمی کار بزرگی کردند، اما براین باور هستم که پشتوانه سازی برای تیم ملی از کسب هر عنوانی در رده های سنی مهم تر است. به اعتقاد پشت خط زن اسبق تیم ملی والیبال ایران هدف از تشکیل تیم های رده سنی و اعزام آنان به رقابت های منطقه ای،‌ قاره ای و جهانی باید کسب تجربه و آماده سازی بازیکنان برای رده های سنی بالاتر و در نهایت تیم ملی باشد.
محمودی گفت: بر همین اساس چنانچه از تیم های رده سنی در رقابت های مختلف بین المللی و جهانی فقط انتظار کسب عنوان داشته باشیم، اصلا مطلوب نیست.


وی ادامه داد: البته به هیچ وجه نمی خواهم قرار گرفتن روی سکو را نفی کرده و یا کسب عناوین دررده های سنی را کم ارزش جلوه دهم، بلکه معتقدم هدف اصلی ازتشکیل این تیم ها، باید پشتوانه سازی برای تیم ملی باشد و سپس بدنبال رفتن روی سکو و کسب مدال باشیم. این کارشناس والیبال ادامه داد: در همین رابطه چنانچه بتوانیم درهر رده سنی بازیکنان مستعد را به خوبی شناسایی و به رده های بالاتر و تیم ملی منتقل کنیم، می توانیم ادعا داشته باشیم که عملکرد خوبی داشته ایم. محمودی در پاسخ به سئوالی در خصوص انتخاب چند بازیکن تیم جوانان برای شرکت در اردوی تیم ملی بزرگسالان، گفت: قطعا عملکرد این بازیکنان مورد تایید سرمربی تیم ملی بوده که از آنان برای حضور در اردوی تیم ملی دعوت کرده است.
ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان روز گذشته(سه شنبه) ۱۹ بازیکن را به اردوی تیم ملی فراخواند که نام سه چهره تیم والیبال جوانان کشورمان در این فهرست دیده می شود. طیب عینی، علی‌اصغر مجرد و امیرحسین اسفندیار بازیکنان تیم جوانان کشورمان هستند که به اردوی تیم ملی دعوت شدند. محمودی گفت: باید به این نکته توجه داشته که چند بازیکن دیگر تیم جوانان نیز ظرفیت دعوت شدن به تیم ملی را داشته اند که سرمربی تیم ملی بزرگسالان در مقطع فعلی تصمیم گرفته از آنان دعوت نکند. معتقدم این بازیکنان می توانند در آینده به تیم ملی اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید