آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

⭐️ بنجامین پچ ستاره جدید یانکی‌ها را بیشتر بشناسیم ( بیوگرافی کامل + ویدئو و تصاویر )

بنجامین پچ ، جانشینی شایسته برای مت اندرسون

بنجامین پچ

هدی ملک‌احمدی – آریاورزش: بنجامین پچ نابغه تازه وارد یانکی ها در عرصه لیگ جهانی، متولد ۳۱ خرداد ۱۳۷۳ و اهل ایالت لایتون یوتا است و از دانشگاه BYU مدرک کارشناسی رشته “رسانه و ارتباطات” را گرفته است.

(یوتا از نظر مذهب یک‌دست‌ترین ایالت آمریکا است. ۶۳ درصد از جمعیت یوتا از پیروان مذهب مورمون هستند که از شاخه‌های مسیحیت است. این مذهب تاثیر بسیاری بر فرهنگ و زندگی روزمره مردم یوتا داشته است که از آن‌جمله پرهیز از نوشیدن آشامیدنی‌های الکلی و هم‌چنین چای، و قهوه توسط مردم مورمون است. همچنین نرخ رشد جمعیت در این ایالت بیش از سایر ایالت‌های آمریکاست که این موضوع با تمایلات سنتی و خانواده دوستی مورمون‌ها مرتبط است).

 پدر و مادر وی، مایک و لیندا پچ هستند. بنجامین سومین فرزند خانواده بوده و سه برادر دارد وی به اعتقادات مذهبی خود بسیار پایبند است.

بنجامن پچ و دوستان سزخ‌پوست و هم مسلک وی

بنجامین در سن ۱۷ سالگی در مسابقات استعدادیابی شرکت کرد. بعد از اتمام این دوره به شدت در انتظار نتایج استعداد یابی بود. در این رقابت سخت او در برابر ۵۰۰ ورزشکار که همگی هدف مشابهی در ذهن داشتند قرار گرفت.

وی در این خصوص می گوید: این واقعا عذاب آور بود و شما مجبور بودید یک دوره سه ماهه منتظر بمانید و بدون شک این موضوع هر روز ذهنتان را درگیر میکرد ناچار بودید به بهترین وجه ممکن بازی خود را ارائه دهید.

در نهایت او توانست در ترکیب تیم ملی والیبال جوانان قرار گیرد. ابتدا نام وی در لیست ۲۲ نفره ای که از میان ۵۰۰ ورزشکار شرکت کننده در آزمون استعداد یابی انتخاب شده بودند؛ نبود اما یک هفته بعد از اعلام نتایج نهایی استعداد یابی، این لیست ۲۲ نفره به ۱۳ نفر کاهش یافت و سرانجام بنجامین در این لیست قرار گرفت.
و توانست در کنار این تیم عناوین متعددی را کسب کند ازجمله مدال طلای تورنمنت  نورسکا، مسابقات والیبال آمریکا شمالی و مدعی جایزه ارزشمندترین بازیکن میدان هم شد.

وقتی به عنوان تازه وارد به دبیرستان پروو رفت والیبال انتخاب نخستش نبود. خودش می گوید: “وقتی وارد دبیرستان شدم قد بلندی نداشتم. به مرور رشد کردم اگر والیبالیست نمی شدم احتمالا فوتبال را انتخاب می کردم گرچه در آن دوران مربی بسکتبال دبیرستان سعی می کرد تا بسکتبال بازی کنم اما من هیچ علاقه ای به بسکتبال نشان نمی دادم.”

پرُوو باشگاه والیبال ندارد بنابراین پچ برای پلیزنت گرو بازی کرد اگر چه در آنجا همیشه هم ستاره نبود وی در این باره می گوید: هنگامیکه من فعالیتم را در این باشگاه آغاز کردم تازه وارد بودم و عملکرد خوبی نداشتم، واقعا خوب نبودم و تیم هم بسیار ضعیف بود. تا اینکه تیمی با ترکیب بهتر تشکیل و پچ به ستاره تیم تبدیل شد.

بعدها که پچ در مسابقات والیبال کشوری برای BYU بازی می کرد بدون شک چون تازه وارد بود انگیزه بسیار بالاتری داشت. بنجامین در طول همه بازی ها بسیار پرشور و با انگیزه بود و روحیه جنگندگی بالایی داشت. اسپک های او به محض ورودش، خط حمله تیمش را آتشین تر کرده بود.


بنجامین در مورد علاقه خود به والیبال می گوید: “اگر چه در ابتدا والیبال ورزش مورد انتخاب من نبود اما از زمانیکه که شروع به بازی کردم تا حدی به آن علاقه پیدا کردم که گویی سالهاست به آن عشق می ورزیدم.”

قبل از والیبال او به شدت به هنر سفالگری علاقمند بود، اما به مرور در طول دبیرستان درگیر والیبال شد با این حال همچنان عاشق سفالگری است اگر چه در آن تخصص ندارد.

خوشبختانه خانواده پچ بسیار دوست داشتی هستند و از او حمایت میکنند و این پشتیبانی او را تبدیل به فردی کرده که هم اکنون می شناسید.

بنیامین پچ فرزند سوم خانواده است و سه برادر دیگر هم دارد. اما او و برادرکوچکش به فرزند خواندگی پذیرفته شدند . او فرصت کافی برای شناخت زندگی والدین واقعی اش را داشته چیزی که بچه های مشابه او کمتر این فرصت را داشته‌اند.

ویدئوی زیر مصاحبه‌ای دیدنی است با بنجامین پچ و ابعاد دیگری از زندگی او :

او درمورد مادری که او را به دنیا آورده می گوید: مادرم برای تماشای بسیاری از بازی های من می آید و مرا مورد حمایت قرار می‌دهد. او همچنین در مورد زندگی پدر واقعیش هم شناخت لازم را پیدا کرده و میگوید این شناخت نقش مهمی را در زندگی او ایفا کرده است.

بنجامین در چند جمله خود و زندگیش را خلاصه می کند و می گوید: “من اهل پِرووُی ایالت یوتا هستم و برای تیم ملی والیبال مردان امریکا بازی میکنم. پیشرفت در کارهایم چیزی است که همیشه به من انرژی می دهد و باعث می شود بیشتر برای چیزی که می‌خواهم تلاش کنم. هیچ موفقیتی آسان به دست نمی‌آید و نمیتوانم یک شبه به همه رویاهایم برسم ولی می‌دانم اگر تلاش کنم حتما زمانی به تمام چیزهایی که می‌خواستم خواهم رسید. همیشه هدفی را برای خودم تعیین می‌کنم فرقی ندارد آن هدف مال امروزم باشد یا مال هفته بعد یا حتی برای سالها بعد. مهم این است که این نکته را به خودم یادآوری کنم که من این هدف را دارم. این اهداف من هستند که به من کمک میکنند تا بتوانم به قله موفقیتم فکر کنم و خودم را برای رسیدن به آن هر روز بهتر کنم.”


بنجامین پچ در ادامه می‌گوید: “عامل دیگر عشق است. عشق یک نیروی قدرتمند است. اینکه کسی را پیدا کنی که دوستش داری و تمام آن احساسات ناب را برای یک شخص خاصی بگذاری باعث میشود هر روز بهتر بشوی. مادرم عشق زندگی من است.

والیبال را به این دلیل دوست دارم که به من یک خانواده بزرگ جهانی داده. والیبال یک جهان کوچک است که هر وقت بازی می‌کنم به سرعت آدمهای زیادی از سرتاسر جهان با من ارتباط برقرار می‌کنند و با تمام وجود عشق و تحسین خودشان را به من ابزار می‌کنند. وقتی والیبال بازی می‌کنم به این فکر نیستم که چطور بهتر به نظر بیایم بلکه بیشتر به این فکر می‌کنم که عمکلرد من چطور میتواند تلاش روزهای سخت ما را برای هدفی که داشتیم، در زمین بازی نشان بدهد. وقتیکه ارتباط بازیکنان با هم در زمین ایجاد می‌شود باعث ارتباط عمیقتر با طرفداران تیم هم می‌شود و این باعث زیبایی هر چه بیشتر والیبال است که من عاشقش هستم، از زیبایی های این ورزش جهانی این است که همیشه همه همدیگر را تشویق و حمایت میکنند.

میخواهم یک نصیحت هم به همه کسانی که دنباله رو خواسته هایشان هستند داشته باشم: قبل از اینکه به خودتان شک کنید به شک و شبه های خودتان شک کنید چون شما، خودِ خودتان هستید و میتوانید از پس هر کاری بر بیایید.”

و اما ماجرای بنجامین و عکاسی جشن های عروسی؛ آغازش در حرفه عکاسی به آنجا برمی‌گردد که میگوید: عاشق واکنش های افرادی هستم که برای اولین بار ملاقات می کنم بیش از یک سال پیش، پس از گرفتن اولین عکس با گوشی آی فون متوجه شدم که به ثبت عکسها علاقه فراوانی دارم. برای من شگفت انگیز بود که هر عکسی که بر روی گوشیم گرفتم یک پیام خاص داشت. به عقیده من در هر قاب تصویر،  یک داستان وجود دارد. تابستان گذشته تصمیم گرفتم عکاسی عروسی را انتخاب کنم، چرا که پیامی قوی تر از عشق وجود نداشت. و از طریق عکاسی، بسیاری از افراد جدید را ملاقات کردم. من جامعه ای را دوست دارم که می توانم بخشی از آن باشم و از همه مهمتر، عشق و علاقه فراوانم به ثبت و ضبط داستانهای همه است! “

بنجامین در لیگ جهانی ۲۰۱۷ برای اولین بار پیراهن تیم ملی بزرگسالان آمریکا را بر تن کرد و جای پای مت اندرسون بزرگ گذاشت و درحالی که اکثر مردم فکر می‌کردند او نمی‌تواند این بار سنگین را به دوش بکشد اما پچ به مانند یک گل بهاری شروع به شکفتن کرد و آبشارهای او در خط حمله آمریکا در کنار  دوست قدیمی‌اش یعنی تیلر سندر، باعث شدند تا آمریکا به مرحله بعد لیگ جهانی ۲۰۱۷ صعود کنند.

از جمله سایر فعالیت‌ها و افتخارات بنجامین پچ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

🔴🔵ارتباط عمده با تبلیغات و همچنین توسط شرکت uci,ucla,usc جذب شده است
🔴🔵ارزشمندترین بازیکن در مسابقات نورسکا
🔴🔵عضو تیم ملی جوانان ایالت متحده در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ و حضور در مسابقات جوانان جهان ۲۰۱۱ که در آرژانتین برگزار شد
🔴🔵ارزشمندترین بازیکن والیبال در ایالت یوتا
🔴🔵همراهی دبیرستان پروو در مسابقات قهرمانی کشور
🔴🔵شرکت در مسابقات جوانان پان آمریکا در سال ۲۰۱۱ که در مکزیک برگزار شد
🔴🔵از سوی مجلات والیبالی یکی از ۱۰ نفر برتر کلاس انتخاب شد
🔴🔵از سوی مجلات والیبال به عنوان به ترتیب به عنوان یکی از ۵۰ و سپس یکی از ۳۰ استعداد برتر دهه معرفی شد.
🔴🔵رتبه ۵۰ علمی در رشته تحصیلی خود در آمریکا را کسب کرد.
🔴🔵زمانی که در سال ۲۰۱۱ در تیم ملی جوانان آمریکا  قرار گرفت در سال ۲۰۱۲ نامزد ارزشمندترین بازیکن در رقابت های زیر ۲۱ سال قهرمانی نورسکا نامیده شد به همراه تیمش مدال طلای این رقابت ها را دریافت کرد. و در سال ۲۰۱۳ به کلمبیا اوهایو رفت.
🔴🔵در بهار ۲۰۱۵ از آنجا بازگشت و بلافاصله در تابستان آن سال برای رقابت های پان آمریکا ایالت متحده و جام پان آمریکا بازی کرد.
🔴🔵در سال ۲۰۱۷ در تیم جوانان دانشگاه byu بازی کرد و هم چنین عکاسی را آغاز کرد.

🔴🔵 بنجامین در فصل باشگاهی ۲۰۱۷/۱۸ برای باشگاه ویبو والنتسیا ایتالیا به میدان خواهد رفت.

گالری تصاویر

نظرات بسته شده اند