⭐️ تیم منتخب لیگ برتر والیبال ۹۵ از نگاه آریاورزش + دلایل انتخاب بازیکنان

به رسم هرساله آریاورزش، امسال نیز تصمیم گرفتیم که با همکاری تیم کارشناسی این رسانه تخصصی والیبال تیم منتخبی را برای مسابقات لیگ برتر والیبال ۹۵ معرفی کنیم، در ضمن در ابتکاری نوآورانه ستارگان آینده‌دار والیبال ایران را نیز در این طرح معرفی کردیم تا بخاطر داشته باشیم که والیبال ایران محدود به ۱۴-۱۵ نفر خاص نیست، بلکه هستند ستارگانی که در آینده بیشتر از آن‌ها خواهیم شنید:

فاکتورهای انتخاب این تیم تنها متکی بر آمار نبوده و علاوه بر آنالیز دقیق آمار بازیکنان، فاکتورهای مهم دیگری همچون مدیریت احساسات و حفظ تمرکز در لحظات حساس، روحیه جنگندگی، اخلاق حرفه‌ای و تاکتیک‌پذیری و … نیز در این انتخاب‌ها دخیل بوده‌اند.

سید محمد موسوی ( ارزشمندترین بازیکن و مدافع میانی اول ) از تیم بانک سرمایه : بازیکن شماره ۶ سرمایه‌ای‌ها امسال شروع متوسطی داشت ولی هرچه از جریان مسابقات می‌گذشت، بهترین مدافع جهان هم بیشتر و بیشتر خودنمایی می‌کرد. اوج درخشش این مهره ارزشمند و جواهر ناب والیبال ایران در دیدار نخست پیکان مقابل بانک سرمایه بود که یاران سعید معروف در تیم پیکان ۲-۰ در ست‌شماری از حریفشان پیش بودند ولی این پایان کار نبود چون دلاوری از خطه خوزستان به نام سیدمحمد موسوی با جنگاوری خاصی با چندین دفاع محشر و همچنین ثبت آمار +۶۰% در اسپک و حمله به یکباره ورق بازی را برگرداند و تیمش را به برتری ۳-۲ رساند، سید در دیدار دوم فینال نیز عملکردی درخشان داشت و بعد از شهرام محمودی با کسب ۱۵ امتیاز ( ۳ دفاع منجر به امتیاز و ۲ امتیاز سرویس ) دومین امتیازآور تیمش بود. از نکات جالبی که درباره دیوار ایرانی ( لقب سید ) باید به آن اشاره کرد این است که او از دور پلی آف به بعد نهایت تلاشش را می‌کرد که از حواشی داخل زمین به دور باشد و تماشای بازی سید محمد موسوی که تمام تمرکزش بر روی امتیازگیری برای تیمش بود چشمان هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کرد پس او هم بهترین مدافع انتخابی ماست و هم ارزشمندترین بازیکن، چون نبود او تبعات سنگینی می‌توانست برای کارخانه داشته باشد.

شهرام محمودی ( پشت‌خط زن منتخب ) از تیم بانک سرمایه: شاید تصور اینکه دیگر او را در پیراهن تیم ملی نخواهیم دید برای هر والیبال‌دوست ایرانی زیاد قابل هضم نباشد و به رغم دعوتی که کولاکوویچ از او برای حضور در تیم ملی کرده است، شهرام در آخرین مصاحبه‌اش گفته که با تیم ملی خداحافظی کرده است و تمرکزش را بر روی فعالیت باشگاهی و حضور در کنار خانواده‌اش خواهد گذاشت. محمودی هم به مانند موسوی لیگ ۹۵ را به دلیل خستگی ناشی از بازیهای سنگین لیگ جهانی و المپیک و باشگاه‌های آسیا، زیاد خوب آغاز نکرد. اما نیم‌فصل دوم به بعد بود که اِیس سرمایه‌ای‌ها ( اِیس: بازیکنی که بیشترین امتیاز را برای یک تیم می‌گیرد – برگ برنده، آس ) دوباره همان شهرامی شد که همه می‌شناختیم. محمودی در دور نیمه‌نهایی مسابقات همواره جز امتیازآورترین بازیکنان مسابقه بود و ثبت آمار بالای ۵۰ درصد موفقیت در آبشار  و کسب ۱۷ امتیاز در دیدار فینال، مقابل یکی از بهترین خطوط دفاعی ایران، نشان از آمادگی بالای او دارد. آخرین نکته‌ای که باید درباره محمودی به آن اشاره کرد این است که او هم هرچه از جریان مسابقات می‌گذشت پخته‌تر و حرفه‌ای‌تر نشان می‌داد و قطعا همین فاکتور حیاتی بود که او را در لحظات حساس مسابقات نفس‌گیر پیروز از دوئل خارج می‌کرد.

فرهاد نظری‌افشار ( دریافت کننده اول ) از تیم پیکان تهران: قبل از انتخابی المپیک ۲۰۱۶ زمانی که توسط لوزانو از تیم ملی کنار گذاشته شد شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که این دریافت‌کننده ۳۲ ساله بار دیگر بتواند بدرخشد ولی فرهاد نشان داد که روزهای سخت است و با تمرین و ممارست فراوانی که داشت از همان ابتدای فصل در پیراهن پیکان نشان داد که امسال سال اوست، ثبت آمار فوق‌العاده +۷۵ درصد در دریافت و همچنین  +۶۵ درصد در حمله در بازی فینال مقابل سرمایه نشان از این دارد که او بدون شک یکی از بهترین‌ دریافت‌کننده‌های نه تنها حال حاضر ایران بلکه جهان است، او در تمامی دیدارهای مرحله پلی‌آف هم عملکردی فراتر از حد تصور داشت و آمار درخشان او فقط به فینال ختم نمی‌شود. نظری افشار از نظر اخلاقی هم یکی از بهترین‌های والیبال ایران است و حضور شخصیت بزرگی همچون او در کنار جوانان پیکان مطمئنا خالی از درس‌های مردانگی و جوان‌مردی برای این ستارگان نوظهور والیبال نبوده است.

گزارش تصویری فینال لیگ برتر والیبال ۹۵ / پیکان تهران - بانک سرمایه
گزارش تصویری فینال لیگ برتر والیبال ۹۵ / پیکان تهران – بانک سرمایه

مهدی مرندی ( لیبروی منتخب ) از تیم پیکان تهران:  قطعا اگر ۲ سال پیش می‌گفتیم که مهدی مرندی بهترین لیبروی سال ۹۵ ایران خواهد شد برای تمامی والیبال‌دوستان با حضور ستارگان بزرگی همچون فرهاد ظریف و عبدالرضا علیزاده، حرف ما باورپذیر نبود، ولی مرندی هم نشان داد که خواستن توانستن است و هم این لیبروی قزوینی که این روزها لیبروی اصلی تیم ملی است ثابت کرد که عملکرد بهتر داشتن مهم‌تر از نامی بودن است. نکته بارزی که درباره بازی مرندی باید به آن اشاره کرد درصد اثربخشی بالای او در دریافت سرویس است ( +۷۰ درصد دریافت موفق و +۵۲ درصد دریافتی که توپ را بالای سر پاسور رسانده، پلاس پلاس ). مرندی علاوه بر دریافت در توپ‌گیری هم عملکرد بسیار بهتری از رقیب اصلی‌اش فرهاد ظریف داشته و در تمامی مسابقات پیکان یکی از خوب‌های این تیم بوده است.

تصاویر مسابقه والیبال ایران و ایتالیا در نیمه نهایی المپیک ۲۰۱۶ ریو

مجتبی میرزاجانپور ( دریافت کننده دوم ) از تیم شهرداری ارومیه: ارومی‌ها تک بیت خوبی برای او در طول این فصل داشتند ( سن دَلی سن، بیز دَلی باز : تو دیوانه میدانی و ما دیوانه‌باز ) میرزاجانپور مطمئنا یکی از زهردارترین مهاجمان این فصل لیگ برتر بود و به خصوص در مسابقاتی که در دورنالار یوواسی برگزار می‌شد حرکات و امتیازگیری‌های موثر او نقش بسیار مهمی در پرشور شدن تشویق‌های ارومی‌ها و تخریب روحیه حریفانشان داشت. میرزاجانپور از لحاظ آماری در مسابقات امسال عملکرد بسیار بهتری هم نسبت به لیگ سال گذشته و هم مسابقات جهانی داشت، (میانگین +۶۵ درصد دریافت موفق و ۴۰ درصد دریافت پلاس پلاس، +۶۰ درصد سرویس بدون خطا و همچنین +۴۰ درصد موفقیت در تبدیل آبشار به امتیاز). در مورد میرزاجانپور یک نکته را نباید فراموش کنیم، او تنها ۲۵ سال سن دارد و مطمئنا بعد از اینکه در طی یکی دو سال آینده به پختگی کامل برسد به اسلحه‌ای بسیار خطرناک برای هر تیمی که در آن باشد تبدیل خواهد شد.

سعید مصطفی‌وند ( مدافع میانی دوم ) از تیم پیکان تهران: وقتی که در میانه‌های فصل به رغم عملکرد درخشانش از صالحین ورامین جدا شد، کمتر کسی فکر می‌کرد که بتواند خیلی زود با تیم پیکان هماهنگ شود ولی این لُر باغیرت کشورمان نشان داد که تجربه بالایش می‌تواند او را فقط در عرض ۲-۳ بازی به ستاره تیم جدیدش مبدل کند، اوج درخشش مصطفی‌وند هم در نیمه‌نهایی و فینال بود و هر موقع که پیمان اکبری او را به میدان فرستاد ( حتی اگر فقط چند دقیقه در هر ست ) نشان داد که به خوبی وظیفه‌اش را می‌داند و از پاس‌هایی طلایی معروف نهایت استفاده را برد.

پیکان تهران – خاتم اردکان – پلی آف ۹۵

 سعید معروف ( پاسور منتخب ) از تیم پیکان تهران: لیگ ۹۵ مطمئنا برای سعید معروف هیچ وقت فراموش شدنی نخواهد بود چون عده‌ای به ظاهر کارشناس که به فکر هرچیزی الا والیبال بودند و هدفی جز مطرح کردنشان نداشتند سعی بسیاری در تخریب کاپیتان محبوب تیم ملی داشتند ولی نکته حالب‌تر این بود که معروف نسبت به تمامی این تخریب‌‌ها سکوت کرد و آخر سر هم با عملکرد بی‌نظیرش نشان داد که او هنوز بهترین پاسور ایران است، معروف به حدی در دیدارهای فینال خوب بود که رقیبش ( ژیگادو ) در تمجید از او گفت: “معروف با اختلاف از همه پاسورهای ایران بهتر است و بقیه برای رسیدن به او باید هنوز تلاش کنند.” کاپیتان این فصل پیکانی‌ها علاوه بر عملکرد فوق‌العاده در میدان، نقش بسیار موثری در کنترل هیجانات پیکانی‌ها داشت و با مدیریت بی‌نظیری که در زمین و خارج از زمین برای هم‌تیمی‌هایش انجام می‌داد نشان داد که او واقعا یک رهبر است، رهبری که خوب می‌داند چگونه ۱۰۰ درصد توان هم‌تیمی‌هایش را در میدان به ظهور برساند.

عباس برقی ( سرمربی منتخب ) از تیم شهرداری ارومیه: رساندن تیم هشتم جدول به پله سوم و رسیدن به مدال برنز با تیمی که سرمربی‌اش را در میانه‌های فصل از دست داده بود، پاسور اصلی‌اش را از دست داده بود، پشت‌خط زن اصلی‌اش به دلایلی که هنوز نامعلوم هستند و … در کنار تلنباری از مشکلات و برآورده کردن حداقل بخشی از انتظارات مردم شهری که والیبال را خوب می‌شناسند و با آن زندگی می‌کنند، ما را متقاعد کرد که به رغم شایستگی سرمربیانی همچون پیمان اکبری و بهروز عطایی، سرمربی برتر امسال را عباس برقی بنامیم چون برقی از یک تیم نیمه ویران یک تیم قدرتمند ساخت.

شهرداری ارومیه و صالحین ورامین ۹۵

جواد معنوی‌نژاد ( بازیکن اخلاق ) از تیم پیکان تهران: آخرین باری که دیدید جواد معنوی‌نژاد به یک نفر بی‌احترامی کند چه زمانی بود؟ آخرین باری که حاشیه‌ یا شایعه‌ای در مورد او به گوش شما رسیده است، چه زمانی بوده؟ ما که خاطرمان نیست. حجب و حیای مثال‌زدنی معنوی‌نژاد در کنار احترامی که همیشه به بزرگان می‌گذارد در میان والیبالی‌ها زبانزد خاص و عام است. معنوی‌نژاد علاوه بر اینکه واقعا مودب و اخلاق‌مدار است، از لحاظ کیفی نیز بازیکن بسیار خوبی است و قطعا یکی از آینده‌دارترین والیبالیست‌های ایران هست و خواهد بود.

بازیکنانی که در لیست زیر می‎بینید امسال چه در تیم‌های باشگاهی و چه در رده‌های پایه تیم ملی واقعا خوش درخشیده‌اند که آوردن نامشان خالی از لطف نیست:

پشت‌خط زن: رسول آقچه‌لی از باشگاه کاله ( ستاره تیم ملی جوانان که تبحر خاصی در آبشار زدن دارد ) / جواد حسین‌آبادی از باشگاه پارسه تهران ( ستاره تیم زیر ۲۳ سال که هم پرش خوب و هم ضرب دست فوق‌العاده‌ای دارد)

دریافت‌کننده: اسماعیل مسافر از باشگاه کاله (جنگنده‌ای از ترکمن‌صحرا که تا آخرین نفس می‌جنگد) و سلیم چپرلی از باشگاه پیکان ( ستاره‌ای دیگر از تیم زیر ۲۳ سال که بسیار باهوش عمل می‌کند )

۲ پسته ( پشت‌خط زن و دریافت کننده) : مرتضی شریفی از باشگاه شهرداری ارومیه ( کاپیتان تیم ملی نوجوانان ملقب به صاعقه اورومی که در تمامی فاکتورها عملکرد بسیار خوبی دارد چه سرویس، چه آبشار، چه دفاع و چه دریافت. شریفی امسال به صورت جهشی از تیم نوجوانان به بزرگسالان دعوت شده  و همین نشان از توانایی بالای او دارد، یاشا اورمونون ئیلدریمه/ زنده باشی صاعقه اورمیه)

مرتضی شریفی

مدافع میانی: علی اصغر مجرد از باشگاه پارسه تهران (مدافع تنومند بجنوردی که اکثر کارشناسان او را شایسته‌ترین جانشین برای سید محمد موسوی می‌دانند، بهترین مدافع نوجوانان جهان که امسال واقعا حیف شد برای پارسه بازی کرد ولی مطمئن باشید از او بیشتر خواهید شنید،هَر بژی و سَرکوتی بی برا/ پایدار و سرافراز باشی برادر ) سهند الله وردیان از باشگاه سایپا تهران ( او هم یکی دیگر از ستارگان تیم ملی جوانان است که مهارت بسیار بالایی در سرویس موجی دارد )

لیبرو: اسماعیل طالبی از باشگاه کاله مازندران ( لیبروی اول تیم ملی جوانان از شهرستان خامنه آذربایجان شرقی که قلب بسیار نترسی دارد و چه در زمینه دریافت و چه در زمینه توپ‌گیری واقعا عالی‌ست ) مصطفی حیدری از باشگاه سایپا تهران ( لیبروی احتمالی دوم تیم ملی بزرگسالان که با عملکرد بسیار خوبش در لیگ ۹۵ کولاکوویچ را مجاب به دعوت کرد )

پاسور» جواد کریمی از باشگاه کاله مازندران ( پاسور خوش‌استیل تیم‌های جوانان، امید و همچنین بزرگسالان که سرمربی رده‌های مختلف سنی کشورمان چه امسال و چه چند سال آینده احتمالا بر روی داشتنش در تیم خودشان با هم خواهند جنگید. کریمی هم پاسوری بی‌نظیر است، هم سرویس‌زنی قهار، هم مدافعی بی‌نقص. تمام فاکتورهای مورد نیاز یک پاسور شش‌دانگ در این پسر ساروی دیده می‌شود). علی رمضانی از باشگاه کاله مازندران (پاسور دوم تیم ملی جوانان، یکی دیگر از پاسورهای خوش استیل شمالی کشورمان که مهارت بسیار خاصی در انواع پاس دارد و می‌تواند سال‌ها در کنار کریمی تیم‌های ملی کشورمان در رده‌های مختلف را بیمه کنند)

علی رمضانی
جواد کریمی
adana escort adapazarı escort adıyaman escort afşin escort afyon escort ağrı escort ahlat escort akçaabat escort akçakale escort akçakoca escort akdeniz escort akhisar escort aksaray escort akşehir escort aksu escort akyazı escort alanya escort alaşehir escort aliağa escort altıeylül escort altınordu escort amasya escort anamur escort ankara escort antakya escort antalya escort araklı escort ardahan escort ardeşen escort arnavutköy escort atakum escort avanos escort avcılar escort aydın escort ayvacık escort ayvalık escort aziziye escort babaeski escort bafra escort bağcılar escort bağlar escort balıkesir escort bandırma escort bartın escort batıkent escort batman escort battalgazi escort bayburt escort belek escort besni escort beylikdüzü escort beyşehir escort biga escort bilecik escort bingöl escort birecik escort bismil escort bitlis escort bodrum escort bolu escort bor escort bornova escort boyabat escort bozüyük escort buca escort bucak escort bulancak escort bulanık escort bünyan escort burdur escort bursa escort çan escort çanakkale escort canik escort çankaya escort çankırı escort çarşamba escort çayeli escort çekmeköy escort çerkeş escort çerkezköy escort çeşme escort ceyhan escort çivril escort çorlu escort çorum escort çubuk escort çukurova escort çumra escort dalaman escort darıca escort datça escort davutlar escort defne escort denizli escort derince escort develi escort didim escort digor escort dinar escort diyadin escort diyarbakır escort doğanşehir escort doğubayazıt escort dörtyol escort dulkadiroğlu escort düzce escort edirne escort edremit escort efeler escort elazığ escort elbistan escort emirdağ escort erbaa escort erdemli escort ereğli escort erenler escort ergani escort ergene escort erzincan escort erzurum escort escort esenler escort eskil escort eskişehir escort espiye escort eyyübiye escort fatih escort fatsa escort fethiye escort finike escort fındıklı escort gaziantep escort gaziemir escort gebze escort gediz escort gelibolu escort gemerek escort gemlik escort gerede escort giresun escort gölbaşı escort gölcük escort görele escort görükle escort göynük escort gümbet escort gümüşhane escort güngören escort güroymak escort gürsu escort hakkari escort haliliye escort hatay escort haymana escort horasan escort iğdır escort ilgaz escort i̇lkadım escort i̇negöl escort i̇skenderun escort isparta escort i̇stanbul escort i̇zmir escort i̇zmit escort i̇znik escort kadirli escort kadıköy escort kağıthane escort kağızman escort kahta escort kaman escort kangal escort kapaklı escort karabük escort karacabey escort karahayıt escort karaköprü escort karaman escort karatay escort karesi escort kars escort karşıyaka escort kartal escort kaş escort kastamonu escort kaynaşlı escort kayseri escort keçiören escort kemer escort kepez escort keşan escort keskin escort kestel escort kilis escort kırıkhan escort kırıkkale escort kırkağaç escort kırklareli escort kırşehir escort kızıltepe escort kocaeli escort kocasinan escort konak escort konya escort konyaaltı escort körfez escort korkuteli escort köyceğiz escort kozan escort kumluca escort kumru escort kuşadası escort kütahya escort lara escort lüleburgaz escort malatya escort malazgirt escort malkara escort maltepe escort mamak escort manavgat escort manisa escort maraş escort mardin escort marmaris escort melikgazi escort menemen escort menteşe escort meram escort mersin escort merzifon escort mezitli escort milas escort mucur escort mudanya escort mudurnu escort muğla escort muratpaşa escort muş escort mut escort nazilli escort nevşehir escort niğde escort niksar escort nilüfer escort nizip escort nurdağı escort ödemiş escort of escort oltu escort onikişubat escort ordu escort orhangazi escort ortahisar escort ortaköy escort osmancık escort osmangazi escort osmaniye escort palandöken escort pamukkale escort pamukova escort patnos escort payas escort pazar escort pazarcık escort pendik escort polatlı escort rize escort safranbolu escort şahinbey escort sakarya escort salihli escort samandağ escort samsun escort sandıklı escort şanlıurfa escort sapanca escort sarıçam escort sarıkamış escort sarıyer escort şarkışla escort şehitkamil escort selçuklu escort selim escort serdivan escort serik escort seyhan escort siirt escort silifke escort simav escort sincan escort sinop escort şişli escort sivas escort siverek escort şırnak escort söğüt escort söke escort soma escort sultangazi escort suluova escort sungurlu escort sur escort suruç escort suşehri escort susurluk escort talas escort tarsus escort taşova escort tavşanlı escort tekirdağ escort terme escort tire escort tirebolu escort tokat escort torbalı escort toroslar escort trabzon escort turgutlu escort turhal escort türkoğlu escort tuzla escort ulus escort ümraniye escort ünye escort ürgüp escort urla escort uşak escort üsküdar escort üzümlü escort van escort varto escort viranşehir escort yahşihan escort yahyalı escort yakutiye escort yalova escort yatağan escort yenişehir escort yeşilyurt escort yıldırım escort yıldızeli escort yomra escort yozgat escort yunusemre escort yüreğir escort zara escort zeytinburnu escort zile escort zonguldak escort Aydın escort muğla escort tekirdağ escort manisa escort balıkesir escort manavgat escort alanya escort fethiye escort didim escort trabzon escort elazığ escort ordu escort kütahya escort ısparta escort rize escort maraş escort yalova escort giresun escort yozgat escort tokat escort şanlıurfa escort sivas escort batman escort erzurum escort sinop escort kırşehir escort karaman escort kırıkkale escort bolu escort amasya escort niğde escort uşak escort edirne escort çorum escort osmaniye escort zonguldak escort van escort erzincan escort söke escort nazilli escort kuşadası escort efeler escort didim escort çine escort bodrum escort fethiye escort marmaris escort dalaman escort menteşe escort milas escort ortaca escort seydikemer escort çerkezköy escort çorlu escort ergene escort kapaklı escort malkara escort süleymanpaşa escort akhisar escort alaşehir escort salihli escort şehzadeler escort soma escort turgutlu escort yunusemre escort bandırma escort altıeylül escort ayvalık escort bigadiç escort burhaniye escort gönen escort karesi escort susurluk escort ayvacık escort biga escort çan escort gelibolu escort yenice escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort yomra escort karakoçan escort kovancılar escort altınordu escort fatsa escort perşembe escort ünye escort tavşanlı escort simav escort domaniç escort eğirdir escort yalvaç escort ardeşen escort cayeli escort fındıklı escort pazar escort afşin escort dulkadiroğlu escort Elbistan escort onikişubat escort pazarcık escort türkoğlu escort altınova escort çiftlikköy escort çınarcık escort bulancak escort espiye escort eynesil escort görele escort piraziz escort tirebolu escort yağlıdere escort sorgun escort sarıkaya escort çayıralan escort boğazlıyan escort akdağmadeni escort erbaa escort niksar escort turhal escort zile escort viranşehir escort suruç escort siverek escort karaköprü escort haliliye escort eyyübiye escort akçakale escort zara escort Yıldızeli escort suşehri escort şarkışla escort gemerek escort kozluk escort sason escort aziziye escort horasan escort oltu escort palandöken escort yakutiye escort ayancık escort boyabat escort gerze escort kaman escort mucur escort ermenek escort sarıveliler escort keskin escort yahşihan escort gerede escort göynük escort mengen escort mudurnu escort göynücek escort gümüşhacıköy escort merzifon escort suluova escort taşova escort bor escort çamardı escort ulukışla escort banaz escort eşme escort sivaslı escort havsa escort ipsala escort keşan escort osmancık escort sungurlu escort bahçe escort hasanbeyli escort kadirli escort toprakkale escort alaplı escort çaycuma escort ereğli escort kilimli escort başkale escort ipekyolu escort özalp escort tuşba escort kemah escort refahiye escort tercan escort üzümlü escort http://www.ddtshanghaiescort.com Antalya escort Bursa escort Mersin escort Aydın escort Balıkesir escort Çanakkale escort Kıbrıs escort Kütahya escort Manisa escort Muğla escort Tekirdağ escort Trabzon escort Yalova escort Isparta escort Maraş escort Ordu escort Rize escort Sivas escort Afyon escort Aksaray escort Giresun escort Şanlıurfa escort Yozgat escort Erzurum escort Amasya escort Çorum escort Tokat escort Uşak escort Van escort Bolu escort Burdur escort Kırşehir escort Niğde escort Osmaniye escort Zonguldak escort Düzce escort Edirne escort Erzincan escort Karabük escort Karaman escort Kastamonu escort Kırıkkale escort Kırklareli escort manavgat escort alanya escort belek escort aksu escort finike escort gazipaşa escort güllük escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort muratpaşa escort serik escort gemlik escort gürsu escort inegöl escort iznik escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort osmangazi escort yıldırım escort kuşadası escort didim escort nazilli escort söke escort efeler escort bandırma escort altıeylül escort edremit escort karesi escort susurluk escort bodrum escort gümbet escort turgutreis escort dalaman escort fethiye escort köyceğiz escort marmaris escort çerkezköy escort çorlu escort kapaklı escort süleymanpaşa escort meram escort anamur escort erdemli escort mezitli escort silifke escort tarsus escort akhisar escort salihli escort soma escort turgutlu escort girne escort lefkoşa escort biga escort çan escort gelibolu escort dinar escort emirdağ escort sandıklı escort merzifon escort suluova escort taşova escort yeşilyurt escort gerede escort mengen escort bucak escort kadirli escort osmancık escort sungurlu escort akçakoca escort ipsala escort keşan escort kilimli escort üzümlü escort aziziye escort palandöken escort yakutiye escort bulancak escort espiye escort tirebolu escort safranbolu escort lüleburgaz escort gediz escort simav escort tavşanlı escort elbistan escort fatsa escort ünye escort ardeşen escort çayeli escort birecik escort eyyübiye escort haliliye escort siverek escort suruç escort viranşehir escort kangal escort şarkışla escort suşehri escort yıldızeli escort erbaa escort niksar escort turhal escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort sorgun escort www.elmasajeinfantil.com istanbul masaj salonu ankara masaj salonu izmir masaj salonu bursa masaj salonu antalya masaj salonu adana masaj salonu konya masaj salonu şanlıurfa masaj salonu gaziantep masaj salonu kocaeli masaj salonu mersin masaj salonu diyarbakır masaj salonu hatay masaj salonu manisa masaj salonu kayseri masaj salonu samsun masaj salonu balıkesir masaj salonu maraş masaj salonu van masaj salonu aydın masaj salonu tekirdağ masaj salonu sakarya masaj salonu denizli masaj salonu muğla masaj salonu bağcılar masaj salonu bahçelievler masaj salonu esenler masaj salonu esenyurt masaj salonu kadıköy masaj salonu kağıthane masaj salonu kartal masaj salonu küçükçekmece masaj salonu maltepe masaj salonu pendik masaj salonu sultangazi masaj salonu ümraniye masaj salonu üsküdar masaj salonu aliağa masaj salonu alsancak masaj salonu bayraklı masaj salonu bornova masaj salonu buca masaj salonu çeşme masaj salonu çiğli masaj salonu gaziemir masaj salonu karşıyaka masaj salonu konak masaj salonu menemen masaj salonu ödemiş masaj salonu torbalı masaj salonu çankaya masaj salonu keçiören masaj salonu mamak masaj salonu polatlı masaj salonu sincan masaj salonu alanya masaj salonu belek masaj salonu kaş masaj salonu kemer masaj salonu korkuteli masaj salonu lara masaj salonu manavgat masaj salonu serik masaj salonu side masaj salonu didim masaj salonu efeler masaj salonu kuşadası masaj salonu nazilli masaj salonu altıeylül masaj salonu bandırma masaj salonu edremit masaj salonu karesi masaj salonu susurluk masaj salonu gemlik masaj salonu gürsu masaj salonu inegöl masaj salonu mudanya masaj salonu nilüfer masaj salonu osmangazi masaj salonu yıldırım masaj salonu biga masaj salonu çan masaj salonu gelibolu masaj salonu adıyaman masaj salonu afyon masaj salonu ağrı masaj salonu aksaray masaj salonu amasya masaj salonu ardahan masaj salonu artvin masaj salonu bartın masaj salonu batman masaj salonu bayburt masaj salonu bilecik masaj salonu bingöl masaj salonu bitlis masaj salonu bolu masaj salonu burdur masaj salonu çanakkale masaj salonu çankırı masaj salonu çorum masaj salonu düzce masaj salonu edirne masaj salonu elazığ masaj salonu erzincan masaj salonu erzurum masaj salonu eskişehir masaj salonu giresun masaj salonu gümüşhane masaj salonu ığdır masaj salonu ısparta masaj salonu karabük masaj salonu karaman masaj salonu kastamonu masaj salonu kilis masaj salonu kırıkkale masaj salonu kırklareli masaj salonu kırşehir masaj salonu uşak masaj salonu kütahya masaj salonu malatya masaj salonu mardin masaj salonu nevşehir masaj salonu niğde masaj salonu ordu masaj salonu trabzon masaj salonu osmaniye masaj salonu rize masaj salonu siirt masaj salonu sinop masaj salonu sivas masaj salonu tokat masaj salonu karahayıt masaj salonu pamukkale masaj salonu nizip masaj salonu şahinbey masaj salonu şehitkamil masaj salonu antakya masaj salonu defne masaj salonu iskenderun masaj salonu darıca masaj salonu gebze masaj salonu gölcük masaj salonu izmit masaj salonu körfez masaj salonu akşehir masaj salonu beyşehir masaj salonu ereğli masaj salonu karatay masaj salonu meram masaj salonu selçuklu masaj salonu akhisar masaj salonu alaşehir masaj salonu soma masaj salonu turgutlu masaj salonu akdeniz masaj salonu anamur masaj salonu erdemli masaj salonu mezitli masaj salonu silifke masaj salonu tarsus masaj salonu toroslar masaj salonu yenişehir masaj salonu bodrum masaj salonu dalaman masaj salonu fethiye masaj salonu köyceğiz masaj salonu marmaris masaj salonu menteşe masaj salonu milas masaj salonu adapazarı masaj salonu serdivan masaj salonu atakum masaj salonu çarşamba masaj salonu ilkadım masaj salonu eyyübiye masaj salonu siverek masaj salonu viranşehir masaj salonu çerkezköy masaj salonu çorlu masaj salonu erbaa masaj salonu
Wwwxxxx downlod xxx video mula-landi