به گزارش آریاورزش، تیم ملی والیبال بانوان خود را برای حضور شایسته در رقابت های انتخابی جهان در منطقه آسیایی مرکزی آماده می کند.
رقابت های انتخابی زنان جهان در منطقه آسیای مرکزی از هشتم تا دهم بهمن ماه به میزبانی مالدیو برگزار می شود و تیم ملی والیبال بانوان ایران در این رقابت ها به مصاف تیم های هند، نپال و مالدیو خواهد رفت.

مایدا چیچیچ سرمربی تیم ملی بانوان ۱۴ بازیکن را برای حضور در اردوی آماده سازی این تیم که از یکم بهمن آغاز می شود، دعوت کرد.

سودابه باقرپور، شبنم علیخانی، ندا چملانیان، مائده برهانی، فرزانه زارعی، شکوفه صفری، زینب گیوه، فرنوش شیخی، نگار کیانی، فرزانه مرادیان، مهسا صابری، مهسا کدخدا، نگین شیرتری و فرانک بابلیان ۱۴ بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی والیبال بانوان هستند.
مایدا چیچیچ به عنوان سرمربی، نازلی علیایی (سرپرست)، فاطمه عبدالهی (مربی)، ساجده سروش (فیزیوتراپ)، مریم فراتی (آنالیزو) و سحر محمد یاری به عنوان ماساژور ملی پوشان را در این اردو همراهی می کنند.

تمرینات تیم ملی والیبال بانوان تا پنجم بهمن ماه به مدت شش روز ادامه خواهد داشت و سپس تیم ملی راهی کشور مالدیو می شود تا در رقابت های انتخابی جهان در منطقه آسیای مرکزی شرکت کند.
هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال ۲۰۱۸ با حضور ۲۴ تیم از ۷ تا ۲۸ مهرماه سال ۱۳۹۷ به میزبانی ژاپن برگزار می شود.
تا کنون حضور سه تیم در این رقابت ها قطعی شده است. آمریکا به عنوان قهرمانی سال ۲۰۱۴، ژاپن میزبان سال ۲۰۱۸ و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۵ آمریکا جنوبی سه تیم قطعی شده این رقابت ها هستند.
قاره آسیا علاوه بر میزبان چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید