به گزارش آریاورزش و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مائده برهانی نخستین لژیونر اروپایی والیبال بانوان درباره شرایطش در بلغارستان گفت: در بلغارستان احساس تنهایی نمی کنم زیرا بازیکنان تیم و مردم بلغارستان برخورد بسیار خوبی با من دارند. زینب گیوه هم دو روز پیش به اینجا آمده است و از او نیز به گرمی استقبال شد و تمرینات خود را با جدییت دنبال میکند.
وی درباره برنامه تمریناتش به همراه تیم «شومن» بلغاری گفت: روزانه دو نوبت تمرین داریم که صبح از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و عصر ها معمولا از ساعت ۱۷ تا ۱۹ تمرین می کنیم. البته روزهای یکشنبه تمرینات تعطیل است.
نخستین لژیونر والیبال بانوان ایران تصریح کرد: فشار تمرینات زیاد نیست اما از اینکه هر روز دو نوبت تمرین می کنیم و کیفیت تمرینات بالاست، خوشحالم زیرا به صورت حرفه ای تمرین می کنیم، سطح تمرینات کنترل شده است چون برای لیگ آماده می شوند. در کل انگیزه زیادی برای موفقیت در این سطح دارم و تمام تلاش خود را در راه خواهم کرد.

وی با بیان اینکه این تیم حرفه ای است و والیبال خوبی دارند، گفت: در این مدت دو مسابقه دوستانه با تیم های بلغاری داشتیم که سه بر دو و سه بر یک بردیم. در مسابقه نخست من ۲۸ پوئن آوردم و از کارم راضی هستم. در بازی نخست گیوه استراحت داشت چون تازه به بلغارستان آمده بود، اما در بازی دوم او هم به میدان رفت.
برهانی درباره زمان بازگشتش به ایران گفت: من و گیوه روز چهارشنبه بلغارستان را به مقصد تهران ترک می کنیم تا از روز جمعه در اردوی تیم ملی والیبال بانوان ایران شرکت کنیم. تیم ملی والیبال زنان ایران خود را برای حضور در مسابقات انتخابی جهان آماده می کند و در مرحله نخست این رقابت ها به نظرم کار بسیار سختی نخواهیم داشت تنها حریف مطرح ایران هند است. امیدوارم به مرحله نهایی صعود کنیم و آنجا افتخار آفرین شویم.

تصاویر دیدار ایران و چین تایپه در avc کاپ ۲۰۱۶

وی با بیان اینکه در بلغارستان در کانون توجه رسانه ها هستیم، گفت: ورود دو بانوی ایرانی به بلغارستان و قرار گرفتن در یک تیم والیبال پوشش خبری خیلی خوبی داشت و به ویژه بازی با پوشش اسلامی برایشان بسیار قابل توجه است. سئوال عمده رسانه ها از شرایط حضورمان در بلغارستان این است که جواب مشترک رضایت مندی می دهیم.

وی گفت: ورزش با پوشش اسلامی دومین سوال رسانه ها است که تاکید می کنیم که در ورزش با پوشش اسلامی مشکلی نداریم و ما اعتقاد به حجاب داریم و خوشحالیم و افتخار می کنیم که می توانیم  با حجاب اسلامی در کشور اروپایی بازی کنیم. این موضوع افتخاری برای هر دو کشور خواهد بود و به نوعی سفیر فرهنگی ایران در کشور بلغارستان باشیم.
برهانی تاکید کرد: حضور ما در بلغارستان می تواند زمینه ای برای حضور بازیکنان ایرانی در تیم های اروپایی باشد تا این کشورها از استعدادهای بانوان ایران در والیبال تیم های خود استفاده کنند.
وی در مجموع بازتاب حضور این دو بازیکن در بلغارستان را فراتر از انتظار دانست و گفت: حضورمان در بلغارستان در رسانه های ایتالیا و لهستان نیز بازتاب داشته است. بازتاب خبری این موضوع به قدری زیاد بود که فکر نمی کردیم و به نظر در ایران تا این حد بازتاب نداشت. هر روز سر تمرین مصاحبه می کنیم.

تصاویر دیدار ایران و چین تایپه در avc کاپ ۲۰۱۶

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید