به گزارش آریاورزش، ووین چاچیچ برای دومین سال، بازی در لیگ والیبال ایران را تجربه می‌کند. لیگی که به نظرش جزو قوی‌ترین لیگ‌های دنیاست. دریافت‌کننده بانک سرمایه اعتراف می‌کند بازی در ایران را به اروپا ترجیح می‌دهد. مرد آرام مونته‌نگرویی، رفت‌وآمد تیم‌ها و حاشیه‌ها را به سود فدراسیون و لیگ والیبال نمی‌داند. اما اتفاقی که امسال بازی در لیگ ایران را برای او دلپذیرتر می‌کند، حضور همسرش آندره است. با وجود او دیگر دلتنگی برایش معنا ندارد، همسری که خیلی زود با شرایط زندگی در ایران کنار آمده است. او امسال برخلاف سال‌گذشته، دیگر تنها نیست. حضور همسرش اینک شرایط را برای او راحت‌تر کرده است.

لیگ را تاکنون چطور دیدید؟

لیگ والیبال ایران خیلی قوی است. در لیگ ایران هر تیمی ممکن است تیم دیگر را شکست دهد. در جهان تعداد لیگ‌هایی به این شکل خیلی کم است، به‌همین دلیل لیگ ایران خیلی قوی است و سطح رقابت بین تیم‌ها خیلی بالاست.

از بازی در ایران راضی هستید؟

بله. من دوسالی است که به لیگ ایران آمده‌ام و خیلی راضی هستم. اگر پیشنهاد داشته باشم همیشه گزینه اولم بازی در ایران است.

ماندن در ایران جدای از سطح بازی‌ها چقدر به قضیه مالی ربط دارد؟

بخشی از تمایلم برای بازی در لیگ برتر ایران قضیه مالی بود و از طرف دیگر سه ماه لیگ ایران کوتاه‌تر از لیگ کشورهای اروپایی است. شاید پیشنهاد خیلی خوبی هم از یک کشور اروپایی داشته باشم اما باید تعادلی به وجود بیاورم. اما به خاطر این‌که لیگ ایران کوتاه‌تر است، آن را ترجیح می‌دهم.

با این حساب لیگ ایران، یعنی فشار کمتری را تحمل می‌کنید؟

زمانش کوتاه‌تر است اما فشارش کمتر نیست زیرا همه توقع برد دارند. بازیکنان و کادر فنی فشار زیادی برای پیروزی تحمل می‌کنند. البته این هم ایرادی ندارد زیرا ما بازیکنان حرفه‌ای هستیم و باید یاد بگیریم چطور با این فشارها روبه‌رو شویم و آن را مدیریت کنیم. بالاخره همه تیم‌ها اهدافی دارند و ما هم بازیکنان حرفه‌ای هستیم و سعی می‌کنیم با پیدا کردن راه مواجهه با فشارها، به اهدافمان برسیم.

حتی با حاشیه‌هایی که وجود دارد، باز هم می‌خواهید در لیگ ایران بازی کنید؟

حاشیه‌ها به من خیلی مربوط نمی‌شود زیرا من در آن تیم‌ها نیستم. این اتفاقات برای من نیفتاده است. من سال قبل هم با تیم ثامن در لیگ ایران تجربه داشتم و امسال با بانک سرمایه تجربه بهتری دارم. در لیگ ایران برای من همه چیز خوب بوده است و مشکلی پیش نیامده که روی تصمیمم تاثیر بگذارد.

بازیکنان اروپایی روحیه برد دارند و ایرانی‌ها هم همین‌طور. اما تفاوت‌هایی در نگاه بازیکنان ایرانی و خارجی به داوری وجود دارد.

خیلی وقت‌ها حرف‌هایی را که بین داور و بازیکنان رد و بدل می‌شود، نمی‌فهمم اما روحیه ایرانی‌ها با بازیکنان بقیه کشورها کمی فرق می‌کند. آنها با شور و شوق زیادی بازی می‌کنند. در یک بازی هر چه دارند، می‌گذارند. میلشان برای پیروزی با تمام وجود است. به خاطر همین وقتی اشتباهی اتفاق می‌افتد معترض می‌شوند. من نمی‌فهمم چه حرف‌هایی به هم می‌زنند اما حس نمی‌کنم حرف‌های خیلی بدی باشد.

این اعتراضات حرفه‌ای است؟

نمی‌توانم بگویم حرفه‌ای است یا نه. زیرا هیچ تعریفی از آن وجود ندارد. در اروپا هم بازیکنان به داور اعتراض می‌کنند اما این اعتراض خیلی منظم‌تر است. یعنی کاپیتان به داور اعتراض می‌کند و بازیکن دیگری برود کارت می‌گیرد. اما کمی هم باید به بازیکنانی که با همه قلب و وجودشان بازی می‌کنند وقتی می‌بینند چیزی درست نیست، حق داده شود.

همسرتان چه واکنشی در قبال پیشنهاد شما برای آمدن به ایران داشت؟ به هر حال شاید اروپایی‌ها تصور جالبی از ایران ندارند.

ذهنیت اروپایی‌ها درباره ایران کاملا اشتباه است. پارسال هم که من می‌خواستم به ایران بیایم، خانواده‌ام مخالف بودند، می‌گفتند نرو، آنجا با وجود جنگ و تروریست‌ها خطرناک است. اما من آمدم و دیدم همه چیز ok است. قرار بود همسرم هم بیاید اما به خاطر مشکلات تحصیلی که باید به فنلاند می‌رفت، نیامد. امسال هم گفت من مطالب زیادی درباره ایران خوانده‌ام. آنجا خیلی خوب است و شهرهای قشنگی دارد که می‌خواهم ببینم. آمد و یک هفته طول نکشید که خودش را با شرایط فرهنگی ایران وفق داد.

از زندگی در ایران راضی است؟

او اکنون دوستان خیلی خوبی دارد و از همه چیز راضی است. اصلا نیازی نیست من خانه باشم تا احساس تنهایی نکند. حتی از من خواسته با پایان لیگ ده روز بیشتر بمانیم تا شهرهای دیدنی شیراز، اصفهان و یزد را ببیند و گفته اگر مرا به اماکن تاریخی نبری، می‌کشمت! همیشه از ایران تعریف می‌کند. از همه چیز راضی است.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید