مرضیه راد/به گزارش اختصاصی آریاورزش، پس از دیدار هفته هفدهم لیگ برتر بین شهرداری تبریز و پیکان تهران که با برتری شاگردان بناکار خاتمه یافت همه نگاه ها بسوی سکاندار تیم تبریزی بود که توانست طلسم شکست ناپذیری پیمان اکبری را برای دومین بار بشکند. گفتگوی خبرنگار آریاورزش با عادل بناکار سرمربی تیم شهرداری تبری را در ادامه مشاهده می نمایید:


این پیروزی خارج از خانه را تبریک می گوییم عملکردتان را چگونه ارزیابی می کنید؟
بناکار- بازی، بازی خیلی سختی بود. ما می دانستیم که با تیمی بازی می کنیم که همان طور که قبلا هم اعلام کرده ام، تیم ریشه داری است و از بازیکنان و کادر فنی خوبی برخوردار می باشد. به بچه ها توصیه کرده بودم که اگر بخواهید پیروز این بازی باشید با از آنچه که هستید کمی بیشتر تلاش کنید. و همین طور هم شد و بچه ها توانستند خیلی خوب بازی کنند، با توجه به اینکه دو بازیکن اصلی ما در زمین نبودند و دو نفر دیگر نیز با مصدومیت در زمین بازی کردند. همانگونه که می دانید پیکان تیم بسیار خوبی است و این برد برای ما خیلی شیرین بود. واقعیت این است که هر لحظه از بازی مقابل پیکان برای ما افتخار بود. من به بچه های خودم تبریک می گویم به خاطر به نمایش گذاشتن این بازی بسیار خوب. انشاالله بتوانیم که همین روال را برای بازی های بعدی ادامه دهیم و در پلی آف جایگاهی داشته باشیم و به هدفی که باشگاه تعیین کرده است، برسیم.

بازی افت و خیز بسیاری داشت و بازیکنان زیر تور با هم زیاد صحبت می کردند که باعث شد اعتراضات به دو تیم و به داور زیاد باشد. علت این امر از نظر شما چیست؟
بناکار- آنچه که می گویم ربطی به برد و باخت تیمم در این بازی ندارد، همیشه گفته ام که متاسفانه داوری های ما در برخی مواقع سلیقه ای می شود و این سلیقه ای شدن موجب می شود بازیکنان اعتراض کنند به این امید که شاید بتوانند منفعتی از این اعتراض کسب کنند. اگر قوانین برای همه به طور مساوی اجرا شود، فکر کنم که دیگر از این دست اتفاقات پیش نیاید. می دانیم که داوری ما نسبت به والیبالمان پیشرفت داشته و داوران ما خوب سوت می زنند ولی سلیقه ای شده اند، اینکه یک داور یک توپ را داخل بگیرد و دیگری توپ را نگیرد، این موارد اعتراضات را بیشتر می کند. کاپیتان ما از داور اجازه گرفت تا صحبت کند و زمانیکه دارد با داور صحبت می کند به او کارت قرمز می دهند. درست پنج دقیقه پس از آن، اتفاقی می افتد و کاپیتان تیم مقابل تا میز منشی می رود ولی اصلا هیچ برخوردی نمی شود. من می گویم اگر واقعا کاپیتان ما مستحق گرفتن کارت قرمز بود، باید برای طرف مقابل هم همین امر اجرا شود. اگر اینگونه شود، دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود. بازی ها حساس است و شاید خود من یا دیگر مربیان هم اعتراضاتی انجام دهیم و داور باید یکسان اعمال نظر کند. انشاالله که در آینده بتوانیم بازی های بهتری از این دست داشته باشیم.


امسال تنوع پاسورهای شما زیاد بود. نیم فصل اول با آقای بهبودی شروع کردید و از نیم فصل دوم آقای امیر حسینی به تیم اضافه شدند. ایشان هم متاسفانه مصدوم شدند و امروز از پاسور سومتان استفاده کردید. آسیب دیدگی آقای حسینی جدی می باشد؟
بناکار- الحمدلله آسیب دیدگی آقای حسینی آنگونه که خودش فکر می کرد، جدی نیست و انشاالله تا یک هفته دیگر به جمع ما اضافه خواهند شد. آقای بهبودی یکی از پاسورهای خیلی خوب ما هستند که اول فصل بدون وجود مشکلی با ایشان قرارداد بستیم. ما و ایشان با مشورتی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که باید تغییراتی داشته باشیم. الان هم مشاهده می کنید که ایشان در دیگر باشگاه صد در صد موفق هستند و آقای حسینی به ما پیوستند. برخی مواقع این تغییرات نیاز است. اول نیم فصل که صحبت از رفتن آقای بهبودی بود، حتی من می خواستم که اگر لازم باشد خودم از تیم بروم البته به این معنی نیست که دوست نداشته باشم بالاسر تیم باشم، خیر، بلکه نیاز به تغییر را احساس می کردم. الحمدلله با اضافه شدن آقای امیر حسینی و آقای بهرام فرید مشاهده می کنید که تیم ما چند هفته است که خیلی خوب بازی می کند و زمانی هم که مسابقه ای را واگذار کرده ایم، بچه ها کار تیمی عالی داشته اند و این برای من با ارزش تر است. آقای هومن باقری همان طور که خودتان اشاره کردید خیلی خوب بازی کرد و این، برای من از برد مهم تر است چون تیم بودن برای من مهم است. انشاالله که در هفته های آینده مصدومان تیم به ترکیب اضافه شوند و بتوانیم بهتر از این نتیجه بگیریم.

تیم شهرداری تبریز از زمانیکه وارد لیگ برتر شده است، هر سال تیم خوبی را روانه لیگ کرده است. شاید در بعضی فصل ها بازیکن ستاره ای نداشته ولی هماهنگی تیمی خوبی بین بازیکنانش وجود دارد. رمز موفقیت تیم شهرداری تبریز چیست که با وجود مشکلات مالی همچنان عملکرد قابل قبولی دارد؟

بناکار- شهرداری تبریز مشکلاتی داشته است اما مساله مهم این است که تیم ریشه داری است، باشگاهی که بیست تیم را اداره می کند و بودجه اش از اول سال مشخص می باشد که این امر بسیار مهمی است و ما از بهمن ماه می دانیم که بودجه مان برای سال دیگر چقدر است. باشگاه شهرداری تبریز سازمان مستقلی است که وابسته به شهرداری نیست و مستقلا، با وجود مدیر عامل خود آقای دکتر سهرابی، که فردی ورزشی است، عمل می کند. البته ما هم مشکلاتی داریم و با توجه به وضع اقتصادی مملکت، ما نیز مستثنی نیستیم ولی همیشه فکر و خیال بچه ها از این موضوع آسوده بوده است. باشگاه شهرداری تبریز همیشه تا آخرین مبلغ ریالی با بازیکنان تسویه کرده است و حق کسی را نخورده. به همین خاطر همه با خیال راحت به میدان می روند که این مساله بسیار حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید