مرضیه راد/ به گزارش خبرنگار آریا ورزش، مرتضی الله وردی مدیر عامل تیم پارسه تهران طی گفت و گویی که پس از شکست در برابر کاله مازندران متحمل شدند در خصوص اتفاقات اخیر به خبرنگار آریاورزش چنین اظهار داشت:

نظرشما به عنوان مدیر عامل پارسه در خصوص صحبت های آقای عطایی که فرمودند تیمی با جوان های آینده دار که در رتبه سوم ایستاده حیف است به این روز بیفتد چیست ؟

اولا تشکر میکنم از این تعداد نفراتی که با غیرت و با وجود تمام مشکلات، امروز در سالن حضور پیدا کردند. صحبت های آقای عطایی متین و منطقی است، اما باید در نظر داشت بخش خصوصی بدون تفکر وارد لیگ نشده وتا امروز هزینه های تیم پرداخت شده است. ما تا الان طبق اسناد ۱ میلیارد تومان خرج کردیم اما به دلیل وصول نشدن مطالبات، پرداختی به بازیکنان صورت نگرفته. با توجه به باقی ماندن  ۵ بازی تا پایان فصل و صحبت های انجام شده با هیئت مدیره باشگاه، قرار بر این شده با هر بازی یک پرداخت انجام دهیم تا سقف پرداختی های ما تا آخر فصل به۶۵ درصد برسد.

قراربر این بود تا سه شنبه ۳۰ درصد مطالبات کادر و بازیکنان پرداخت شود، بازیکنانی که عمدتا در خدمت نطام  وظیفه هستند اما این اتفاق نیفتاده است، مهلتی به شما داده شده است ؟

طبق صورت جلسه ای که در حضور ریاست محترم فدراسیون تنظیم شد، مقرر گردید تیم پارسه ۱۵ درصد از مطالبات بازیکنان را تا امروز و ۱۵ درصد  را طی هفته آینده پرداخت کند، ما به پاس قدردانی حضور این ۷ بازیکن تصمیم گرفتیم با هر بازی پرداختی انجام دهیم  تا ۶۵ درصد مطالبات پرداخت گردد.

در حال حاضر مربی تیم پارسه و تعدادی از بهترین بازیکنان در تیم حضور نداشته و به دنبال قرارداد با تیم های دیگری هستند، از طرفی اکثر بازیکنان شما سربازبوده و نمیتوانند بازی نکنند و از این نظر در تنگنا قرار دارند. فکر میکنید چرا این اتفاق افتاد؟

طبق قوانین فدراسیون در صورت منحل نشدن یک تیم، بازیکنان و کادر آن اجازه قرارداد بستن با تیم های دیگر را ندارند مگرآنکه در نیم فصل دوم حضور نداشته باشند، با توجه به این موضوع فقط کاپیتان ما آقای فیاضی که در نیم فصل دوم در هیچ یک از بازی های پارسه حضور نداشتند امکان رفتن به سایر تیم ها را دارند.

آقای حسین آبادی هم گویا با بانک سرمایه قرارداد بسته اند؟

طبق قانون نمیتوانند مگر اینکه پارسه منحل اعلام شود.

شما حضور متداوم و منظمی در لیگ نداشتید!

خیر، طبق مکتوبات و صورت جلسه ها پارسه تا امروز حضور داشته و بعد از بازی امروز نیز بحث انحلال منتفی تلقی میشود. اگر بحثی در خصوص نحوه پرداخت به بازیکنان وجود دارد جدا از موضوع انحلال تیم بوده وعدم پرداخت به بازیکنان نمیتواند سبب انحلال پارسه شود.

تکلیف پرداخت بازیکنان چه میشود؟

ما تعهد داریم طی ۵ بازی پرداخت را انجام دهیم

آیا بازیکنان الان از این شیوه پرداخت رضایت دارند یا فقط فدراسیون رضایت داده است؟

همگی ما دورهم جمع شدیم تا لیگی را تشکیل بدهیم، لیگ آبرومند لیگی نیست که امروز خبرنگاران اعلام کنند تیمی منحل شده است.

انحلال پارسه توسط آقای درخشنده اعلام شده است!

درهیچ کجای دنیا سرپرست تیم بر علیه تیم خودش صحبت نمیکند.

شما راجع به مطالبات بازیکنان صحبت کردید، گفته شده بازیکنان هزینه ی لباس ها را هم شخصا پرداخت کرده اند؟

خیر، طبق مستندات تسویه شده است، حالا بخش خصوصی وارد این عرصه شده اگر قرار باشد اتحاد و انضباط در لیگ حاکم شود، باید همه دست به دست هم داده و همکاری و تعامل داشته باشیم.بخش خصوصی که امروز وارد میدان شده باید مطالباتش را وصول کند تا توانایی پرداخت را داشته باشد. انشالله با همکاری و هم فکری از طرف جامعه رسانه، صدا و سیما، جراید و فضای مجازی در جهت تقویت بخش خصوصی، به گونه ای پیش رویم که حتی اگه پرداخت های ما به تعویق افتاد سرپرست تیم بر علیه تیم مصاحبه نکند.

طبق آیین نامه سازمان لیگ بازیکنی که تا نیم فصل دوم پولی دریافت نکند بازیکن آزاد محسوب میشود در صورتی که شما میگویید نمیتوانند از تیم جدا شوند؟

این موضوع باید از سمت فدراسیون اعلام شود.

انحلال باشگاه راهم فدراسیون اعلام کرده است!

طی مکتوباتی که تنظیم شده بود قرار بر این شد که تا روز پنج شنبه مشکلات برطرف شود، متاسفانه این اتفاق نیفتاد و سرپرست و مربی تیم اعلام کردند که تعهدات عملی نشده و یک طرفه انحلال تیم را اعلام کردند، بنده هنوز از فدراسیون چیزی نشنیدم.

این موضوع در سایت فدراسیون اعلام شد.

بنده صبح سایت را بررسی کردم و نوشته بود پارسه باید در بازی حضور پیدا کند.

شما طی هفته گذشته ۲ بار از لیگ خارج شده و مجددا بازگشتین!

شما از بازگشت پارسه ناراحت هستید یا از رفتن آن ؟

صحبت اینجاست؛ والیبال ایران رشد کرده و به جایی رسیده که در جهان مطرح شده است، از نظر شما این لیگ و این تیم برای وجهه ی جهانی والیبال ایران مناسب است؟

هدف اصلی ما دفاع از شان والیبال جمهوری اسلامی ایران است. اما این را میپذیرم که به دلیل عدم وصول مطالبات نتوانستیم به وعده های خود به موقع عمل کنیم،انشالله برنامه ریزی شده در هفته آینده بتوانیم پرداخت اول را به تیم داشته باشیم و اسناد مربوط به پرداخت های بعدی را هم در اختیار بازیکنان قرار دهیم.

اگر بتوانید این اسناد را روی سایت فدراسیون گذاشته و در اختیار رسانه ها بگذارید بسیار عالی است.

من به عنوان مدیر عامل یک باشگاه صحبت میکنم، فدراسیون وظیفه اش را بهتر میداند، اما من از آقای دکتر داورزنی ، سردار باران چشمی و آقای درخشنده بسیار ممنونم چرا که امروز با هماهنگی هر سه گروه توانستیم کمک کنیم تا پارسه منحل نشود و ما به عنوان بخش خصوصی قدردان این موضوع هستیم.

فکر میکنید اگر بازیکنان در خدمت نظام وظیفه هم نبودند فدراسیون همین برخورد را میکرد؟

ما از هماهنگی سارمان تربیت بدنی نیروهای مسلح سپاس گذاریم، این تیم در مسابقات سیزم قهرمان جهان شده و ما به عنوان قدردانی با این تیم همسو شدیم و به نام پارسه در لیگ حاضر شده ایم. در نظر داریم طبق صحبت های صورت گرفته با یکی از بانک های کشور در لیگ آتی با نام بانک مذکور حاضر شویم.

درنهایت قراربر این شده  طی هر بازی مبلغی را به بازیکنان پرداخت کنید؟ این قول را به بازیکنان میدهید؟

تمام سعی ما بر این هست تا طی بازی های آینده بابت هر بازی درصدی از مطالبات بازیکنان را پرداخت نماییم.

و در آخر، آیا بازیکنان و کادر شما به پارسه باز خواهند گشت؟

باید مذاکراتی انجام شود و به توافق برسیم، شخصا نظر مساعدی در خصوص آقای نفرزاده ، کاپیتان تیم، و آقای حسین آبادی ندارم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید