مرضیه راد/ به گزارش اختصاصی آریاورزش، جواد حسین آبادی، پشت خط زن ۲۳ ساله اراکی یکی از چهره هایی است که کار خود را از رده های پایه در والیبال آغاز کرده و علیرغم سن کم، تجارب زیادی در عرصه های ملی دارد. گفتگوی خواندنی حسین آبادی با خبرنگار آریاورزش را با هم از نظر می گذرانیم:


والیبال را از چه سنی شروع کردید؟
والیبال را از سن ۱۲ سالگی شروع کردم، قبل از ورود به تیم ملی نوجوانان، در تیم ملی دانش آموزان حضور داشتم، در آن مسابقات بود که گزینشی برای تیم ملی نوجوانان صورت گرفت و در سال ۸۸ بود که وارد اردوی تیم ملی نوجوانان شدم.  حدود ۲۵۰ بازیکن در آن اردو حضور داشتند که باید در عرض ۷-۶ ماه ترکیب نهایی تیم ملی نوجوانان گزینش شده و به ترکیب نهایی میرسید که خوشبختانه من هم برای تیم ملی نوجوانان انتخاب شدم و بعد از آن تیم جوانان و مسابقات جوانان جهان و بعد هم تیم امید و در مسابقات امیدهای جهان که سال قبل بود حضور داشتم.


مربیان شما در هر رده چه افرادی بودند؟
مسابقات نوجوانان آسیا را با آقای شهنازی بودیم که قهرمان آسیا شدیم و نوجوانان جهان با آقای عطایی بودیم. و در مسابقات جوانان آسیا و جهان با آقای دکتر نفرزاده بودیم و در مسابقات امیدهای جهان هم با آقای اکبری بودیم.

آیا به تیم ملی بزرگسالان هم دعوت شُدید؟
بله، من در دو سال اخیر در لیگ بازی های خوبی داشتم و خوشبختانه به اردوی تیم بزرگسالان دعوت شدم.  امسال که سرمربی تیم عوض شدند افرادی که در تیم ملی حضور داشتند شناخته شده بودند و افرادی مثل من هم که تازه به اردوی اضافه شده بودند نیاز بود که بیشتر شناخته شوند. من با تمام تلاش تمرینات خودم رو انجام دادم، ولی هر مربی روند کاری خودش را دارد و با توجه به شناخت و ویژگی که از بازیکنانش به دست می آورد برای ترکیب نهایی تیمش، بازیکنان را انتخاب میکند.

سال گذشته در تیم سایپا بازیکن تاثیر گذاری بودید همینطور که در تیم پارسه همین عملکرد رو داشتید؟
بله پارسال یکی از بهترین بازی هایم رو در لیگ برتر برای سایپا انجام دادم و تیم سایپا با تمام مشکلاتی که داشت در مقام پنجم جدول قرار گرفت. امسال هم تا قبل از اینکه این مشکلات مالی پیش بیاد سوم جدول بودیم و چه بسا اگر این اتفاقات نمی افتاد حتی به رده های بالاتر هم میرسیدیم.

چه مشکلی برای تیم پارسه به وجود آمد؟
مشکل اصلی تیم پارسه مشکل مالی است. در ابتدای فصل وقتی تیم تشکیل شد همه بازیکنان برای پیوستن به تیم پارسه قرار داد امضا کردند. بعد از مدتی که ما درخواست درصدی از میزان قرار دادمون رو از مدیر عامل کردیم، ایشون هر بار قول هایی میدادند و موضوع را به تاخیر می انداختند . این مسئله از آبانماه شروع شد و قول های ایشون تا به الان همچنان ادامه داشت بدون اینکه کاری صورت بگیرد. این اواخر حتی ما از لحاظ امکانات اولیه تیمی هم به مشکل برخوردیم و باشگاه بازیکنان رو حتی ساپورت خوابگاهی و تغذیه ای هم نمیکرد چه برسد به پرداختی که باید صورت میگرفت. بعد از اعتراضاتی که شد مدیر عامل باشگاه پارسه نامه کتبی به آقای داورزنی زدند و گفتند که تا آخر هفته گذشته، من به بازیکنان درصدی از قرار داد هاشون رو پرداخت خواهم کرد ولی با این وجود باز هم پرداختی صورت نگرفت تا اینکه روز شنبه تیم منحل شد. بعد از آن روز دوشنبه  باز هم جلسه ای برای بازگرداندن تیم به لیگ برگزار شد که حداقل درصدی از قراردادها پرداخت شود و بنا شد تا روز چهارشنبه اینکار انجام شود ولی با توجه به شرایط فکر نمیکنم اقدامی صورت بگیرد.

بعد از منحل شدن تیم پارسه آیا پیشنهادی از سایر تیم ها داشتید؟
بله از چند تیم به من پیشنهاد بازی داده اند، از تیم سایپا پیشنهاد داشتم، نیم فصل از ارومیه پیشنهادی داشتم و الان هم چند روزی هست که با تیم بانک سرمایه در حال تمرین هستم.
پس به بانک سرمایه پیوستید؟
پیوستن من به بانک سرمایه قطعی نیست. منتظر شرایطی هستم که از طرف فدراسیون اعلام شود و قرار داد با تیم قبلی فسخ شود  و روند قانونی طی شود.
در حال حاضرتیم پارسه، که سرمربی تیم جناب آقای نفرزاده و اکثر بازیکنان به تیم های دیگری پیوستند، اگر در لیگ باقی بماند شرایط بازی برایش مهیا خواهد بود؟
ببینید تیم ما تقریبا ۱۰ روز است که تمرین خوبی نداشته و همه بازیکنان در شرایط روحی و فیزیکی بدی قرار داشتند. ولی اگر باز هم پرداخت ها صورت بگیرد به احتمال زیاد بازیکنان به تیم برخواهند گشت.

بازیکنان تیم پارسه بعد از منحل شدن تیم در چه شرایطی هستند؟
ببینید لطمه ای که تیم ما خورد  به خاطر شرایط اسپانسری بود که داشتیم و میدانید الان که چند هفته هم از نیم فصل گذشته خیلی برای بازیکنان سخت خواهد بود که به تیم های دیگر بروند.  اگر من بخواهم به هر تیمی بروم تا بخواهم با این تیم هماهنگ شوم بسیار زمان خواهد برد نه تنها من برای هر بازیکنی در این شرایط دشوار خواهد بود.  همه این موضوعات به بازیکنان ضربه های  سختی خواهد زد . ما در تیم پارسه ۵ ماه با هم تمرین کردیم و با یک روند صعودی رو به جلو هم داشتیم پیش میرفتیم و بهترین بازی هایمان را هم انجام دادیم ولی با توجه به شرایطی که باشگاه به وجود آورد تمرین های ما ادامه داده نشد و تیم نتوانست در لیگ باقی بماند.  مگر ما میخواستیم که چنین شود. میدانید که یک بازیکن برای تمرین و ارائه بازی خوب به تمرکز نیاز دارد ولی همه این مسائل  ما را دچار بحران کرد. چه بسا ما میتوانستیم در بین ۴ تیم حضور داشته و حتی روی سکو برویم. اما الان مسائل به وجود آمده حتی زندگی شخصی مارو هم تحت الشعاع خودش قرار داده است. ببنید بحث مالی یک طرف قضیه هست شخصیت والیبالی طرف دیگر قضیه. همه ما برای این شخصیت  والیبالیمون زحمت کشیدیم. من ۷ سال در اردوی همه رده های سنی تیم ملی والیبالمون حضور داشتم. همه ما در لیگ بازی میکنیم تا فرصت انتخاب شدن در تیم ملی را داشته باشیم با این وضعیت تا بخواهیم  دوباره از نو شروع کنیم فصل تمام شده و فرصت ها از دست خواهند رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید