مرضیه راد/به گزارش اختصاصی آریاورزش، سایت فدراسیون والیبال بلغارستان با بازتاب حضور مائده برهانی به تیم این کشور اظهار داشت برای نخستین بار است که یک  والیبالیست زن ایرانی برای یکی از باشگاهاه های خارجی بازی خواهد کرد.

تیم زنان باشگاه شومن کلاب بلغارستان اقدام به کار جالبی کرده و بازیکن جدیدی  به نام مائده برهانی را برای نیم فصل دوم خود به خدمت گرفته که از بانوان والیبالیست ایرانی است.

مائده اولین بانوی ورزشکار ایرانی است که به عنوان لژیونر در تورنمنت حرفه ای، خارج از کشورش مسابقه خواهد داد. او اکنون برای یک تیم اروپایی توپ خواهد زد.

نکته اصلی در جذب این بازیکن ایرانی  در اینجاست که مهمت باشر مدیر باشگاه شومن کلاب کسی است که در سالهای نه چندان دور با همین نقل و انتقالات جالبی که انجام داد ستاره بی بدیلی را به دنیای والیبال معرفی کرد و او کسی نبود جز اوسمانی خوان تورنا. باشر او را به تیم هالک بانک ترکیه فرستاد تا دنیای والیبال درهای تازه ای را برای او بگشاید.

مائده برهانی ۲۹ ساله است و ۱۸۳ سانت بلندی قامت اوست و در پست بازیکن پشت خط زن توپ میزند. او در ایران برای باشگاه بانک سرمایه بازی میکرد و همراه با تیم کشورش در مسابقات کاپ آسیا به مقام ششم قاره آسیا دست پیدا کرده است.

بنابر این گزارش آریاورزش، چون این ترنسفر یک رخداد تاریخی بوده قرار است توسط یکی از شبکه های صاحب نام خارج از کشور  یک فیلم کوتاه از این بازیکن ارزشمند کشورمان ساخته شود

و با انتشار ویدئوی زیر عملکرد این بازیکن به نمایش گذاشت:

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید