به گزارش آریا ورزش، نظر به بی نظمی های اخیر لیگ برتر والیبال کشور و حذف و اضافه ی تیم های حاضر در این مسابقات، علی شاکری در جدیدترین گفت و گوی خود اظهار داشت:

والیبال ایران علی رغم همه موفقیت های بین المللی و جایگاه ممتازی که هم اکنون در میان ورزش های گروهی برای خود  دست و پا کرده ، اما متاسفانه در ابعاد داخلی هنوز نتوانسته یک لیگ باشگاهی قانونمند و حرفه ای همانند  لیگ فوتبال را راه اندازی کند . لیگی با ساختار تعریف شده و نزدیک به استانداردهای بین المللی که بشود به آن همانند والیبال ملی در صحنه های بین المللی بالید و افتخار و احساس غرور کرد . شاید والیبال در بعد بین المللی از فوتبال  چندین قدم پیشی گرفته باشد ، اما در بعد داخلی و در بحث مسابقات باشگاهی و رعایت ملاک های حرفه ای چندگام عقب تر است و هرگز نمی توان لیگ فوتبال و والیبال را از هر نظر در مقایسه ساختاری ، مالی و سازماندهی در یک ترازو قرار داد و با یکدیگر سنجید .

لیگ برتر والیبال ایران سال هاست در کنار رونق بخشی به رقابت های داخلی و تأمین شغلی بازیکنان به بهترین شکل و بالاترین قیمّت ممکن در نوع اجراء با مشکلات عدیده ای چون بی ثباتی ، بی پولی و بی قانونی و بی اخلاقی هم دست و پنجه نرم مَی کند که بخش بزرگی از این مشکلات بدون شک متوجه سازماندهی ضعیف و نبود ضابطه و روابط تعریف شده و زیر پا گذاشتن مقررات و قوانین و تکیه بر مصلحت گرایی و بی توجهی به قانونمداری است .محصول چنین تفکراتی  ” هرج و مرج ” و به هم ریختگی است که همه ساله از جمله اکنون شاهد آنیم . به عنوان نمونه فقط کافی است به اتفاقات همین لیگ امسال اشاره کنیم . از آنچه که بر سر صالحین ورامین در شروع نیم فصل دوم رفت تا پارسه که دیروز تنها با گذشت ٢۴ ساعت از حذف شدن دوباره جواز ماندن و ادادمه دادن به بازی ها را گرفت ! آیا چنین نمونه هایی را مَی شود در هیج لیگ والیبالی در دنیا مشاهده کرد ؟!

آیا در هیج لیگی می توان این همه شاهد اعتراض به داوران و جارو جنجال و پرتاب سکه و باتری آب و تغییر رای بود؟! و تازه ادعا هم داشت که این لیگ یکی از بهترین لیگ های دنیاست !!؟؟  آیا خودمان به این ادعایمان نمی خندیم !! پیشنهاد من این است که والیبال باید رودر بایستی و تصمیم های مصلحتی را برای همیشه کنار بگذارد و به مصداق معروف ” مرگ یکبار و شیون یکبار ” با یک جراحی عمیق به تعریف تازه ای در راه اندازی لیگ حرفه ای همانند نگاه بین المللی اش در والیبال دست یابد تا از مصیبت های فعلی و آنارشیسم و بی انسجامی رهایی یابد .  راهی که فوتبال ١۴ تا ١۵ سال پیش با وجود آماده  نبودن شرایط لازم رفت و امروز با وجود عیب و نقص های بسیار چندین کیلومتر از لیگ های غیر فوتبالی در زمینه برگزاری ضابطه مند و تشکیلاتی مسابقات داخلی جلو تر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید