مرضیه راد/ از سری رقابتهای لیگ برتر والیبال ۹۵، عصر روز گذشته تیم سایپا در یک دیدار خانگی مغلوب همتای خودروساز خود تیم پیکان شد. در ادامه گفتگوی مسعود آرمات سرمربی تیم سایپا را در خصوص روند بازی با خبرنگار آریاورزش مشاهده خواهید کرد:

بازی بسیار خوبی بود و تیم شما عملکرد قابل قبولی داشت ولی در لحظات پایانی مسابقه بنظر می‌آمد بازیکنان شما بخصوص در توپ‌گیری‌های آخرزمین عملکرد خوبی نداشتند.
مسعود آرمات – نه به اعتقاد من اینطور نیست. ما دو بازیکن اصلی خود را بدلیل مصدومیت در ترکیب نداشتیم. نبودن  رضا قرا و سعید شیرود که در ست سوم دچار مصدومیت شد باعث شد تیم ما کمی افت کند ولی خود شما هم شاهد بودید با وجود مصدومیتها و  زمان کمی که از دیدار قبل در ساری می گذشت ما نتوانستیم خیلی خوب ریکاوری کنیم. ولی بازیکنان من باز هم نسبت به تیم پرمهره پیکان عالی کار کردند. اما در کل به شاگردانم خسته نباشید می‌گویم و از همه راضی هستم؛ به آقای‌اکبری و بازیکنانشان هم تبریک می‌گویم چون عملکرد خیلی خوبی داشتند و از نقاط ضعف ما به نحو احسنت استفاده کردند.

تصاویر دیدار پارسه تهران و پیکان تهران
تصاویر دیدار پارسه تهران و پیکان تهران

بازیکنان پیکان خیلی به رأی داور اعتراض داشتند و باعث شد تمرکز دو تیم درلحظات حساسی از بازی به هم بریزد؟
مسعود آرمات – تمرکز دو تیم نبود فقط تمرکز تیم ما از بین می ‌رفت. تیم ما حتی یکبار هم اعتراض نکرد چرا که به بازیکنانمان یاد داده‌ایم وقتی داور رأی را اعلام کرد فقط باید دستشان را بالا ببرند و به داور احترام بگذارند ولی متأسفانه تیم رقیب نه تنها در این بازی بلکه در مسابقات قبل نیز تا عقب می‌افتاد و یا می‌دید تیمی در مقابلشان خوب بازی کرده و ایستادگی می‌کند حریف را مورد اعتراض قرار میدهد و همینطور هم بازیکنان ما را مورد اعتراض قرار دادند. ما این مسأله را بارها مطرح کرده‌ایم ولی به جایی هم نرسیده‌ایم لذا گفتیم بهتر است دیگر حرفی نزنیم بلکه خودشان و ناظر بازی کلاهشان را قاضی کنند، خودشان هستند خدایشان هم هست اگر ناظر، عین واقعیت و اتفاقات را به فدراسیون گزارش کند کمیته انضباطی در مورد این مسأله قضاوت خواهد کرد.

تصاویر دیدار پارسه تهران و پیکان تهران
تصاویر دیدار پارسه تهران و پیکان تهران

با این شرایط، دلیل اینکه فدراسیون با وجود وارد کردن فناوری سیستم ویدئو چک از آن استفاده نمی‌کند چیست؟
مسعود آرمات – این سوال من هم هست. خواهش می‌کنم این را یادآور شوید از این سیستم حتما در ادامه مسابقات استفاده شود تا در مرحله پلی‌آف چنین حواشی و اعتراض‌هایی بوجود نیاید. اما از همه داوران نیز خواهش می‌کنم هیچ‌گونه مماشاتی حتی با بازیکنان بزرگ هم نداشته باشند یعنی آنقدر باید شجاعت به خرج دهند که همانگونه که به بازیکنان جوان میدان می‌دهیم تا بزرگ شوند باید به بازیکنان بزرگ حتی اگر لازم است تذکر جدی داده و یا حتی اخراج کنیم تا لیگ نظم پیدا کند.

تصاویر دیدار پارسه تهران و پیکان تهران
تصاویر دیدار پارسه تهران و پیکان تهران

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید