لحظه به لحظه از استرالیا/ اعتراض ایران رد شد

آریاورزش –  جلسه‌ی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بررسی شکایت ایران از عراق آغاز شده است.

به گزارش آریا ورزش و به نقل از نود، جلسه کمیته انضباطی AFC که به درخواست مسوولان فدراسیون فوتبال ایران و در موضوع پرونده دوپینگی بودن “علا عبدالزهرا” قرار بود صبح روز یک‌شنبه به وقت استرالیا آغاز شود با تاخیر چند ساعته آغاز شده است.

دلیل تاخیر در برگزاری این جلسه درخواست نمایندگان فدراسیون فوتبال ایران برای حضور در این جلسه بوده است که بر این اساس با موافقت AFC این جلسه با تاخیر چند ساعته و از ساعت ۱۴ به وقت استرالیا (۷ صبح به وقت ایران) در برگزار شده است.

نمایندگان ایران و فدراسیون فوتبال عراق در این جلسه حضور دارند و قرار است درباره شکایت ایران علیه فدراسیون فوتبال عراق و موضوع دوپینگی بودن علا عبدالزهرا بازیکن ملی پوش این کشور که در بازی برابر تیم ملی ایران به میدان رفته، بحث و تصمیم گیری شود.

هم‌چنین تیم ملی فوتبال ایران نیز وارد سیدنی شده و در هتل سابق خود مستقر شده است. (به روز رسانی ۰۷:۲۰)

 

تکلیف اعلام رأی دیدار ایران و عراق به جلسه دوم کشیده شد(به روز رسانی ۰۸:۱۳)

پس از برگزاری جلسه اول، سرنوشت شکایت فدراسیون فوتبال ایران از عراق به جلسه دوم کشیده شد.

به گزارش آریا ورزش و به نقل از نود، جلسه رسیدگی به شکایت ایران بابت حضور علاء عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق که در زمان حضورش در تیم تراکتورسازی تبریز دوپینگ کرده بود صبح امروز (یک‌شنبه) به وقت محلی در سیدنی برگزار شد.

فدراسیون فوتبال ایران که اعتقاد دارد عبدالزهرا محروم بوده و نباید برابر تیم ملی کشورمان بازی می‌کرده شکایت خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کرد و به همین دلیل جلسه فوق العاده کمیته انضباطی AFC صبح امروز به وقت محلی آغاز شد.

پس از گذشت چند ساعت اعلام شد که برای بررسی‌های بیشتر جلسه دیگری باید برگزار شود که این جلسه هم آغاز شده و مهدی محمد نبی سرپرست تیم ملی و هوشنگ مقدس از اعضای کاروان ایران در این جلسه حضور یافته‌اند.

قرار است در پایان این جلسه تکلیف این دیدار مشخص و اگر تیم ملی ایران برنده اعلام شود فردا (دوشنبه) در مرحله نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی برود و در صورتی که نتیجه تغییری نکند ساعت ۶ صبح فردا به وقت محلی، سیدنی را به مقصد دبی و سپس تهران ترک کند.

اعضای تیم ملی ایران هم ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی از شهر کانبرا عازم سیدنی شدند.

این جلسه ساعت ۳ به وقت محلی و ۰۸:۳۰ به وقت تهران برگزار می شود.

 

فیفا: عراقی ها از دوپینگ علاء خبر داشتند(به روز رسانی ۰۸:۲۵)

اسناد ارائه شده در جلسه صبح کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا نشان می دهد مسئولان فوتبال عراق از دوپینگ این بازیکن خبر داشتند.

به گزارش آریا ورزش و به نقل از خبرآنلاین، اعلام حکم نهایی برای پرونده شکایت ایران از بازیکنی که در لیگ ایران دوپینگ کرده بود و بعد از تراکتورسازی رفت تا فدراسیون ایران نتواند برایش حکمی صادر کند ، باز هم به درازا کشیده شده است. مدارک مشخص فدراسیون فوتبال ایران و البته سند ارائه شده از سوی فیفا نشان می دهد فدراسیون عراق در این پرونده اهمال کرده است. درحالی که عراقی ها تاکید داشتند از دوپینگ این بازیکن اطلاعی نداشتند ، همان اواخر ماه سپتامبر ایمیلی از فیفا گرفته بودند که نشان می داد این بازیکن از مواد نیروزا استفاده کرده. این اتفاق زمانی بوده که علاءعبدالزهرا لیگ ایران را ترک و به تیم الشرطه پیوسته بود.

مسئولان فوتبال ایران که از ارائه گزارش فیفا به عراق مطمئن نبودند با رسمی شدن این سند در نشست صبح مسئولان ای اف سی مسئله را جدی تر دنبال می کنند اما به رغم اثبات تخلف عراقی ها ، همچنان لابی پر قدرت ای اف سی برای حفظ انسجام مسابقات ادامه دارد. دادن رای به کنار گذاشتن عراق از مسابقات تابویی است که ای اف سی با  شکستنش مشکل دارد. علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال می گوید:« فعلا فقط باید صبر کرد. شاید تا ۳ ساعت دیگر. » کنفرانس مطبوعاتی بازی کره با یکی از دو تیم عراق و ایران باید ساعت ۱۸:۴۵ برگزار شود و تا آن زمان باید رای نهایی صادر شده باشد.

از آغاز جلسه رسیدگی به پرونده شکایت ایران ، بسیاری از کاربران که از  شب گذشته پیگیر خبر بودند ، این خبر را دنبال می کنند و به نظر می رسد این اضطراب تا ظهر یکشنبه ادامه دارد. اضطرابی که البته شانس ثمربخش بودنش خیلی زیاد نیست.

 

کفاشیان:مسئولان ای اف سی دو دلند برای صدور حکم(به روز رسانی ۰۸:۵۴)

علی کفاشیان می گوید مسئولان ای اف سی در شرایطی قرار گرفتند که باید بزرگترین تصمیم فوتبالی شان را بگیرند.

به گزارش آریا ورزش  و به نقل از خبرآنلاین، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال  از این گفت که چرا نشست رسیدگی به پرونده شکایت ایران از بازیکن عراقی به درازا کشیده است. او در این باره در ساعت ۶:۲۰ دقیقه بامداد گفت:«راستش حکم سختی است و مسئولان ای اف سی هم برای صدور حکم دو دل هستند. آنها بعد از جلسه فشرده صبح تصمیم گرفتند استراحت کنند و بعد از نهار در حضور مسئولان دو تیم ، نشست را ادامه بدهند. این یکی از سخت ترین پرونده های تاریخ ای اف سی است.»

او ادامه داد:«فدراسیون فوتبال ایران تمام مدارک لازم برای اثبات حرفش را ارائه داده و رای باید به سود ما صادر شود اما از یک طرف هم برای اولین بار در تورنمنتی رسمی از این دست باید به دلیل یک تخلف ف نتیجه مسابقه بیرون از زمین و بعد از پایان بازی مشخص شود و همین کار را برای ای اف سی سخت کرده است. با این وجود انها خواستند تا مسئولان دو تیم هم در جلسه حاضر باشند و دفاعیات نهایی شان را انجام بدهند. ما به نتیجه امیدواریم و ایمان داریم که اسناد مشخصی برای اثبات تخلف بازیکن غراقی ارائه کرده ایم.»

همزمان با این گفتگو ، خبرگزاری فرانسه در خبری از پارت اول مذاکرات برای بررسی پرونده شکایت ایران نوشته مسئولان برگزاری مسابقات و فوتبال آسیا فعلا تغییر در نتیجه بازی را تائید نکرده اند.این جلسه در بخش دوم از دقایقی دیگر در هتلی در سیدنی برگزار می شود.

 

عبدالزهرا ادعای دوپینگ را رد کرد/هرگونه اعتراض باید پنج روزقبل از شروع رقابت ها باشد(به روز رسانی ۰۹:۱۰)

بازیکن تیم ملی فوتبال عراق دوپینگ خود را رد کرد و گفت: جدایی من ازتیم تراکتورسازی دوستانه انجام شده و ناشی از دوپینگ نبوده است.

به گزارش آریا ورزش  تارنمای خبری سیدنی مورنینگ هرالد استرالیا گزارش کرد، برگزارکنندگان جام ملتهای آ سیا روز یکشنبه تلاش داشتند به اعتراض ایران مبنی براینکه عراق از یک بازیکن غیرمجاز در دیدار مرحله یک چهارم نهایی این جام استفاده کرده است، رسیدگی کنند.

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای اف سی) در حال بررسی شکایت ایران علیه علا عبدالزهرا است که ادعا شده سال گذشته دوپینگ کرده است.

عراق در دیدار مقابل تیم ۱۰ نفره ایران در ضربات پنالتی ۷ بر ۶ به پیروزی دست یافت.در این بازی عبدالزهرا نیز برای تیم عراق به میدان رفته بود.

یک مقام کنفدراسیون فوتبال آسیا این موضوع را که آیا کمیته انضباطی می تواند مسابقه را باطل اعلام کرده یا نتیجه را به نفع ایران برگرداند، تایید نکرد.

عبدالزهرا هافبک ۲۷ ساله عراق است که در باشگاه الشرطه این کشور بازی می کند. براساس شکایت ایران آزمایش دوپینگ او هنگام حضور در تیم تراکتورسازی تبریز در سال گذشته مثبت بوده است.

مخالفت ایران بر محور این ادعاست که قرارداد عبدالزهرا با تراکتورسازی بعد از دوپینگ مثبت این بازیکن در ماه اوت گذشته خاتمه یافت.

اما این بازیکن در گفت و گو با سایت پیکچر گالری فوتبال عراق گفت این ادعا واقعیت ندارد و تاکید کرد که جدایی او از تیم تراکتورسازی دوستانه انجام شده است.

وی گفت: این واقعیت ندارد. این فقط راهی برای برگرداندن شکست ایران است.

وی افزود:هیچ شکایت یا محرومیتی علیه من وجود ندارد و من در تمام دوران فعالیت حرفه ای خود چنین اشتباهاتی مرتکب نشده ام.

الزهرا افزود: باشگاه الشرطه نام مرا در فهرست تیم ملی عراق برای جام ملتهای آسیا ارسال کرد و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم هیچ مطلبی در این باره اعلام نکرده است.ضمن اینکه کارت بازی مراهم صادر کرده است.

در شرایطی که ای اف سی در انتظار اعلام نظر فیفا در مورد اطلاع از دوپینگ این بازیکن است، یک سخنگوی ای اف سی گفت تصمیم نهایی در این باره توسط نهاد حاکم بر فوتبال آسیا اتخاذ خواهد شد.

مشخص نیست که آیا ای اف سی اقدامی انجام خواهد داد یا خیر. مقررات رقابت ها بیان می دارد که هر گونه اعتراض در مورد صلاحیت بازیکنان نباید دیرتر از پنج روز قبل از شروع اولین دیدار تورنمنت انجام شود.

بلافاصله بعد از این دیدار اتهام زنی های متقابل آغاز شد. کارلوس کی روش سرمربی ایران از ویلیامز داور استرالیایی که یکی از بازیکنان ایران را اخراج کرد، انتقاد کرد.

در حالی که جنجال صلاحیت بازیکن عراقی در جریان است، تیم عراق خود را برای دیدار نیمه نهایی مقابل کره جنوبی و دومین قهرمانی آسیا در هشت سال گذشته آماده می کند.

براساس گزارش ها تیم ایران نیز در حال حاضردر استرالیا در انتظار نتیجه این اعتراض بسر می برد.

 

بازی به سود ایران یا محرومیت مادام العمری برای عبدالزهرا؟!(۹:۳۵)

 در حالی که شانس ایران برای بازگشت به مسابقات بابت شکایتی که از عراق به دلیل استفاده از بازیکن دوپینگی داشته تا شب گذشته کم بود اما در جلسه اخیری که مسئولان ایران در کمیته انضباطی AFC داشته اند و با توجه به مدارک جدیدی که ایرانی ها ارائه کرده اند شانس ایران برای بازگشت به مسابقات ۵۰درصد شده است.

با توجه به مستندات جدید تصمیم گیری برای مسئولان آسیا سخت شده و این پرونده با گره روبرو شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا دو راه پیش رو دارد اگر مدارک جدید ایران به تایید برسد در اتفاقی نادر در این مسابقات رای باید به سود ایران باشد و نتیجه بازی ۳ بر صفر به سود شاگردان کی روش اعلام شود اما اگر مسئله جور دیگری در این نشست ها رقم بخورد راه دوم برای اعلام رای، اعلام محرومیت مادام العمری برای عبدالزهرا است.

AFC به دلیل پیچیدگی این پرونده جلسه را به دور سوم کشانده است و تا ساعاتی دیگر رای به صورت رسمی اعلام می شود.

 

خبرنگار استرالیایی: شکایت ایران پذیرفته نشد(۱۰:۱۸)

یک خبرنگار استرالیایی اعلام کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت ایران در خصوص شکایت از بازیکن دوپینگی عراق را نپذیرفته است.

به گزارش آریا ورزش در حالی که تیم ملی کشورمان هنوز استرالیا را به مقصد ایران ترک نکرده و منتظر حکم نهایی اعتراض خود به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در خصوص حضور غیرقانونی علاء عبدالزهرا، هافبک ۲۷ ساله عراق است، اسکات مک‌اینتایر خبرنگار شبکه «SBS» استرالیا گزارش داد: هنوز هیچ خبر رسمی از سوی AFC منتشر نشده ولی شنیده‌‎ام که شکایت ایران علیه عبدالزهرا پذیرفته نشده و به این ترتیب عراق در مرحله نیمه‌نهایی حضور پیدا خواهد کرد.

وی همچنین گزارش داد که تیم ایران استرالیا را ترک نکرده و اتوبوس آنها هنوز در محل هتل تیم ملی در سیدنی است.

 

خبر بد از استرالیا / دلیل رد شکایت ایران / فدراسیون فوتبال عراق را با خبر نکرده(۱۰:۴۰)

فدراسیون فوتبال ایران در ماجرای دوپینگ بازیکن تیم ملی عراق فدراسیون فوتبال عراق را مطلع نکرده است و به همین دلیل احتمال مقصر شناخته شدن طرف عراقی پایین آمد.

به گزارش آریا ورزش و به نقل از خبرنگار  نود از استرالیا ،آخرین اخبار رسیده حاکی از آن است که نادو و وادا ماجرای دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق را  پیگیری نکرده اند و فیفا و ای اف سی به فدراسیون فوتبال عراق نامه نداده اند!

فدراسیون فوتبال ایران هم به فدراسیون فوتبال عراق ایمیل محرومیت این بازیکن را CC (رونوشت) نکرده است. اگر این کار انجام می شد شاید الان ماجرا مشکل حل شده بود. همه چیز دست به دست هم داده تا بازی سه- هیچ نشود.

شکایت ایران رد شد

به گزارش آریا ورزش، مسئولان فدراسیون فوتبال ایران پس از شکست ایران مقابل عراق در ضربات پنالتی دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، بابت بازی کردن علاء عبدالزهرا به AFC شکایت کردند. این بازیکن به دلیل دوپینگ حق حضور در میدان را نداشت.

کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز به این موضوع رسیدگی و با وجود ارائه مستندات، اعتراض ایران را رد کرد تا عراق حریف کره‌جنوبی در مرحله نیمه‌نهایی شود.

بدین ترتیب دیدار کره‌جنوبی و عراق در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ساعت ۱۲:۳۰ فردا (دوشنبه) در ورزشگاه استرالیای شهر سیدنی برگزار می‌شود.

Wwwxxxx downlod xxx video mula-landi