آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

🎙 مصاحبه مایدا و شاگردانش پس از بازی مقابل ژاپن

به گزارش “آریاورزش” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، سرمربی و بازیکنان تیم ملی بانوان پس از شکست مقابل تایلند مصاحبه کردند:

iran-thailand-avc-cup-woman-201666

***  مایدا: بازی سختی بود اما می‌توانستیم برنده باشیم

مایدا چیچیچ پس از دیدار تیم ملی والیبال بانوان ایران مقابل تیم ژاپن و قبول شکست ۳ بر یک، اظهار داشت: از قبل می‌دانستیم که کار سختی مقابل ژاپن داریم اما فکر می‌کنم ما می‌توانستیم در این دیدار برنده باشیم. وی افزود: بازیکنان تیم من خسته بودند و این خستگی به دلیل دو تورنمنتی است که پشت سر هم در آن حاضر شدیم. البته این را بگویم که بازیکنان من از لحاظ بدنی خسته نیستند، خستگی آن‌ها بیشتری درونی و روحی بود.  گاییچ که یک مربی شناخته شده در والیبال جهان و به خصوص در بین ایرانی‌هاست همیشه درباره اثرات خستگی روحی روی روند یک تیم صحبت کرده بود و من با نظر وی در این باره موافقم.

 مایدا به برخی خطاهای فردی بازیکنانش در این دیدار اشاره کرد و گفت: بازیکنان من ۱۰ خطای فردی در ست اول داشتند و این آمار خوبی نیست. ما ۲۵ بر ۲۱ ست رو واگذار کردیم و این یعنی ۱۰ امتیاز از ۲۵ امتیاز ست اول را ما برای تیم ژاپن آماده کردیم. سرمربی تیم ملی والیبال زنان ادامه داد: من باور دارم که بازیکنانم توانایی برد در مسابقات را دارند و باید تلاش کنم که این باور در خودشان هم ایجاد شود. بازیکنان من در فیلیپین بهتر بازی کردند و این شاید به خاطر این بود که میزان خستگی آن‌ها در آن مسابقات کمتر بود. وی ادامه داد: بازیکنان من در شرایط سخت خطاهای شخصی زیادی مرتکب می‌شوند. در مجموع از تیمم راضی هستمو. آن ها در فیلیپین و در ویتنام تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند که بهترین نمایش را داشته باشند. مایدا افزود: شاید این خطای من بود که پذیرفتم تیم ملی ایران دو تورنمنت را پشت سر هم برگزار کند هر چند معتقدم این یک تجربه بزرگ برای دختران والیبال ایران است. سرمربی تیم ملی والیبال درباره بازی بعدی گفت: برای ما بهتر است که مقابل تیم ویتنام بازی کنیم زیرا یک بار با این تیم بازی کردیم و شناخت بیشتری نسبت به این تیم داریم.

iran-thailand-avc-cup-woman-201676

*** صابری: بعد از شکست مقابل ژاپن افسوس خوردیم

مهسا صابری پس از شکست ۳ بر یک تیم ملی والیبال ایران مقابل ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات AVC کاپ ، گفت: ژاپن همیشه جزو  بهترین تیم‌های آسیاست. آن‌ها بسیار  سرعتی کار می‌کنند و کار را برای حریفانشان سخت می‌کنند. ما برای پیروزی پا به میدان گذاشتیم و واقعا می‌توانستیم برنده شویم. پس از پیروزی در ست دوم هم قسم شده بودیم که بجنگیم و برنده بازی باشیم. وی افزود: در ادامه برخی خطاهای شخصی ما افزایش پیدا کرد. همه بازیکنان از همه توان خود استفاده کردند اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که بازی را واگذار کردیم. شاید تیم ما کمی نسبت به ژاپن خسته بود اما از لحاظ فنی ما هیچ چیز از حریفمان کم نداشتیم. صابری اضافه کرد: بعد از بازی افسوس خوردیم که این دیدار را واگذار کردیم و نتوانستیم به جمع ۴ تیم راه پیدا کنیم. اتفاقی که قطعا توانایی انجام آن را داشتیم. دریافت کننده ملی‌پوش کشورمان گفت: فکر می‌کنم تنها عاملی که می‌تواند درصد خطاهای فردی بازیکنان را کاهش دهد برگزاری تعداد زیاد بازی دوستانه و حضور در تورنمنت‌های مختلف است. همه تیم‌ها چندین و چند تورنمنت را برگزار می‌کنند و به مرور زمان با کسب تجربه خطاهای فردی خود را کاهش می‌دهند.

iran-thailand-avc-cup-woman-201652

*** چملانیان: ژاپنی‌ها مثل ماشین برنامه‌ریزی شده کار کردند

ندا چملانیان پس از عدم راهیابی تیم ملی بانوان ایران به جمع ۴ تیم برتر AVC کاپ زنان آسیا و شکست مقابل تیم ژاپن، گفت: بازی خوبی بود و تمام بازیکنان با تمام توان جنگیدند. تیم ژاپن کاملا مثل ماشین و برنامه ریزی شده بازی می‌کردند. تیم ژاپن بدون خطا بازی کرد اما تیم ما خطاهای زیادی داشت.  خطاهایی که عامل اصلی شکست تیم ما بود. وی افزود: در ست دوم خطاهای خود را کاهش دادیم و توانستیم ببریم. اما مقابل تیمی مثل ژاپن باید خیلی کم خطا باشیم تا برنده شویم. پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: به جرات می‌توانم بگویم بهترین نتیجه ممکن مقابل ژاپن را در تمام این سال ها کسب کردیم.ما تا کنون موفق به گرفتن ست از این تیم نشده بودیم و از طرفی همیشه در پوئن زیر ۱۵ نتیجه را به حریف واگذار می‌کردیم. چملانیان خاطرنشان کرد: تمام تلاشم را کردم که بهترین نمایش را داشته باشم. همیشه اعتقادم این است که می‌توانم بهتر باشم و هیچ گاه شخصا از عملکرد خودم تماما رضایت ندارم تا بتوانم در بازی بعدی بهتر شوم. وی در پایان با بیان این مطلب که ترجیح می‌دهد تیم ایران در مرحله بعد با ویتنام بازی کند، گفت: ما این تیم را بیشتر می‌شناسیم و دوست دارم با این تیم بازی کنیم و انتقام شکست قبلی را بگیریم.

training-woman-avc-2016-58

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد