📃 حضور تیم ملی والیبال بانوان در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان

به گزارش آریاورزش و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال ۲۰۱۸ با حضور ۲۴ تیم به میزبانی ژاپن برگزار می شود.

 تاکنون حضور سه تیم در این رقابت‌ها قطعی شده است. آمریکا به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۴، ژاپن میزبان سال ۲۰۱۸ و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۵ آمریکا جنوبی ٬ سه تیم قطعی شده این رقابت‌ها هستند.

 قاره آسیا علاوه بر میزبان، چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می‌شوند.

 مسابقات انتخابی قاره آسیا در دو مرحله برگزار می‌شود که در مرحله نخست رقابت‌ها در پنج گروه پیگیری می‌شود و تیم‌های قهرمان این پنج گروه به همراه پنج تیم برتر قاره آسیا در مرحله نهایی در دو گروه به مصاف یکدیگر می‌روند.

avc-woman-sarmaye-vietnam-11در مرحله نخست و در گروه آسیای مرکزی چهار تیم از ۲۶ آذرماه در کشور هند به مصاف یکدیگر می‌روند تا قهرمان این رقابت‌ها به مرحله دوم رقابت‌های انتخابی آسیا صعود کند.

تیم‌های ایران، مالدیو، سریلانکا و هند چهار تیم شرکت کننده در این رقابت‌ها هستند اما با توجه به وضعیت فدراسیون والیبال هند و اختلافات این فدراسیون با کنفدراسیون آسیا، احتمال تغییر میزبانی از این کشور نیز وجود دارد که فدراسیون والیبال ایران نیز درخواست میزبانی این رقابت‌ها را داده است.

زمان قطعی مسابقات مرحله دوم قاره آسیا نیز هنوز مشخص نشده است اما این مسابقات باید تا ۲۳ مهرماه سال ۹۶ به پایان رسیده باشد.

همچنین در حکمی از سوی دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، «نازلی علیایی باویل» به عنوان سرپرست تیم ملی والیبال بانوان ایران در رقابت‌های انتخابی جهان در کشور هند منصوب شد.

avc-woman-sarmaye-vietnam-11

پردیس آریافر

 عضو رسمی هیئت تحریریه وبسایت ، فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر با 2 سال سابقه فعالیت خبری ، مسلط به زبان انگلیسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

ادبلاکر شناسایی شد

لطفا با غیرفعال کردن ادبلاکر از ما حمایت کنید