📃 FIVB ساختار مسابقات انتخابی المپیک را تغییر می‌دهد/سهمیه جداگانه برای قهرمان اروپا و آسیا

به گزارش “آریاورزش” و به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ یک روزنامه برزیلی اعلام کرد که فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) قصد دارد ساختار مسابقات انتخابی المپیک را برای بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو تغییر دهد تا تنها قوی‌ترین تیم‌های جهان در المپیک حضور داشته باشند. فدراسیون جهانی والیبال به دنبال این است که مسابقات والیبال بازی‌های المپیک در بالاترین سطح ممکن انجام شود تا اتفاقاتی که برای تیم‌های صربستان و آلمان  در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو افتاد دیگر پیش نیاید.

بازی ایران و کوبا-المپیک ۲۰۱۶
بازی ایران و کوبا-المپیک ۲۰۱۶

در جام جهانی ۲۰۱۵ هم تیمی مثل لهستان با قبول فقط یک شکست به مدال برنز رسید و تیم‌های آمریکا و ایتالیا در شرایط مشابه، قهرمان و نایب قهرمان شدند. علاوه بر این، گفته می‌شود که ممکن است تیم‌های برزیل و چین که قهرمان مسابقات والیبال مردان و زنان المپیک شدند در المپیک بعدی، بدون مسابقه انتخابی حضور داشت باشند. همچنین ممکن است سهمیه مستقیمی هم به قهرمان اروپا داده شود تا در مسابقات انتخابی المپیک شرکت نکند. رایزنی‌ها هم درباره قهرمان آسیا انجام شده تا قاره کهن هم یک سهمیه مستقیم در المپیک داشته باشد. با این اوصاف، تیم‌های اروپایی بیشتری در المپیک حضور خواهند داشت.

oq-iran-japan-2016-53

فاطمه زهرا سهیلی پور

متولد سال 1369 در شهر زیبای اصفهان نویسنده، شاعر، طنزپرداز کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و دکتری مشاوره خانواده عضو رسمی هیئت تحریریه وبسایت آریاورزش با سه سال سابقه وبلاگ نویسی و خبرنگاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

ادبلاکر شناسایی شد

لطفا با غیرفعال کردن ادبلاکر از ما حمایت کنید