آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

📃 FIVB ساختار مسابقات انتخابی المپیک را تغییر می‌دهد/سهمیه جداگانه برای قهرمان اروپا و آسیا

به گزارش “آریاورزش” و به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ یک روزنامه برزیلی اعلام کرد که فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) قصد دارد ساختار مسابقات انتخابی المپیک را برای بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو تغییر دهد تا تنها قوی‌ترین تیم‌های جهان در المپیک حضور داشته باشند. فدراسیون جهانی والیبال به دنبال این است که مسابقات والیبال بازی‌های المپیک در بالاترین سطح ممکن انجام شود تا اتفاقاتی که برای تیم‌های صربستان و آلمان  در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو افتاد دیگر پیش نیاید.

بازی ایران و کوبا-المپیک ۲۰۱۶
بازی ایران و کوبا-المپیک ۲۰۱۶

در جام جهانی ۲۰۱۵ هم تیمی مثل لهستان با قبول فقط یک شکست به مدال برنز رسید و تیم‌های آمریکا و ایتالیا در شرایط مشابه، قهرمان و نایب قهرمان شدند. علاوه بر این، گفته می‌شود که ممکن است تیم‌های برزیل و چین که قهرمان مسابقات والیبال مردان و زنان المپیک شدند در المپیک بعدی، بدون مسابقه انتخابی حضور داشت باشند. همچنین ممکن است سهمیه مستقیمی هم به قهرمان اروپا داده شود تا در مسابقات انتخابی المپیک شرکت نکند. رایزنی‌ها هم درباره قهرمان آسیا انجام شده تا قاره کهن هم یک سهمیه مستقیم در المپیک داشته باشد. با این اوصاف، تیم‌های اروپایی بیشتری در المپیک حضور خواهند داشت.

oq-iran-japan-2016-53

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد