آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

📝خوشبختی در وقت اضافه/شکسته شدن طلسم شکست ناپذیری فرانسه

دیدار ایران و فرانسه/جام قهرمانان بزرگ جهان۲۰۱۷

به گزارش آریاورزش، بالاخره روز پایانی رقابت‌های جام قهرمانان جهان فرا رسید و ایران موفق شد این‌بار بالاخره همه طلسم‌های پیش روی سکوهای جهانی را با هم بشکند. ایران امروز در ۲ ساعت و ۱۳ دقیقه جدال سخت با فرانسه، موفق شد ضمن شکست ۳-۲ این تیم به اولین سکوی جهانی خود نیز دست یابد

نتیجه / ست‌شماری

تیم ها۱۲۳۴۵نتیجهپوئن نتیجه نهایی
ایران38252225153125برد در ست پنجم
فرانسه36232527112122باخت در ست پنجم

در این دیدار تغوو کلِونو با ۲۵ امتیاز و امیر غفور با ۲۴ امتیاز برترین‌های این میدان بودند. محمد موسوی پس از غفور با ۲۰ امتیاز بهترین بازیکن ایران و با ۵ دفاع منجر به امتیاز بهترین مدافع میدان شد. محمد جواد معنوی نژاد نیز با ۴ امتیاز از سرویس موفق٬ بهترین سرویس‌زن این میدان باشد. فرهاد نظری‌افشار بازیکن پیشکسوت تیم ملی نیز پس از پایان این دیدار از میادین ملی خدافظی کرد.

گزارش تحلیلی بازی

“یاوبوها” که بدون حضور یاران مؤثر خود یعنی انگاپت و کوین لوغو در این تورنمنت حضور یافتند و تیم جوان‌تری نسبت به ایران بودند٬ اما با این وجود عملکرد درخشانی داشتند.
از نکات جالب این دیدار حضور تماشاگران ژاپنی در سالن بود که با پلاکاردهای ایران و عکس کاپیتان تیم ملی کشورمان در سالن حضور یافته بودند.
نکته دوم حضور کوین تیلی٬ دریافت‌کننده تیم ملی فرانسه در پست لیبرو بود.

ست اول این دیدار هر دو تیم شروع خوبی داشتند٬ اما در ادامه این فرانسه بود که فاصله امتیاز را بیشتر کرد و از ایران پیش افتاد. شاید یکی از دلایلی که ایران در ست نخست آنچنان که باید بازی را جدی نگرفته بود این بود که استرسی برای کسب مدال نداشتند و می‌دانستند حتی با قبول شکست مقابل فرانسه به روی سکو خواهند رفت. اما ایگور کولاکوویچ اندیشه دیگری در سر می‌پرواند و تصمیم داشت طلسم شکست‌های ایران مقابل فرانسه را باطل کند. او از میانه‌های ست دوم باز هم بازیکن کلیدی خود٬ محمدجواد معنوی‌نژاد را به زمین فرستاد تا بتواند جریان بازی را به سود ایران برگرداند. در امتیازات پایانی این ست در حالی که فرانسه ۲-۳ امتیاز از ایران پیش بود٬ اما ایران موفق شد بازی را ۲۳-۲۳ برابر کند تا اوج هیجان برای طرفداران دو تیم بالاتر برود. از این پس هر دو تیم امتیاز به امتیاز٬ همدیگر را تعقیب می‌کردند٬ اما یوزهای ایرانی در این دقایق حساس بهتر از فرانسه سرویس زدند و همین مسئله عامل پیروزی ۳۸-۳۶ ایران مقابل فرانسه بود.

دیدار ایران و فرانسه/جام قهرمانان بزرگ جهان۲۰۱۷

از آنجایی که هر دو تیم در زمینه دریافت و توپگیری درون زمین موفق بودند و دفاع خوبی داشتند٬ سعی داشتند با تکیه بر پاس‌های بلند برای بازیکنان قدرتی و گاها ضدحملات کسب امتیاز کنند. برای ایران دو بازیکن کناری زمین یعنی امیر غفور سرحال (۲۴ امتیاز) و محمدجواد معنوی‌نژاد به خوبی بار حملات را به دوش کشیدند. برای تیم ملی فرانسه نیز استفان بویه و تغو کلونو (۲۵ امتیاز) یاران مورد اعتمادشان بودند.

البته از نقش مهدی مرندی با توپگیری‌های بی نقص خود و سیدمحمد موسوی نباید غافل شد که به عنوان یک بازیکن سرعتی ۲۰ امتیاز کسب کرد!! و ۵ دفاع منجر به امتیاز داشت. سید والیبال ایران در بازی امروز سرویس‌های خوبی نیز روانه میدان حریف کرد.
سامان فائزی نیز که به عنوان جانشین عادل غلامی به کار گرفته شد٬ عملکرد خوبی از خود نشان داد.

دیدار ایران و فرانسه/جام قهرمانان بزرگ جهان۲۰۱۷

پس از آنکه فرانسه ۲ ست ابتدایی را واگذار کرد٬ لوغان تیلی به فکر چاره افتاد و تغییراتی در تیمش ایجاد کرد. او پاسور اول خود بنجامین تونیوتی را بیرون آورد و بازیکنان جوان خود را به میدان فرستاد. این تغییرات برای فرانسه مؤثر واقع شد و آنها توانستند ست‌های سوم و چهارم را از آن خود کنند. اما در نهایت ست سرنوشت‌ساز پنجم با درخشش تمامی بازیکنان مخصوصا امیر غفور که در این دیدار بسیار آماده بود به سود ایران رقم خورد تا یوزهای ایران پس از سال‌ها تلاش و ممارست به اولین مدال جهانی خود دست یابند.

در پایان این دیدار فرهاد نظری‌افشار بازیکن ارزشمند کشورمان از بازی‌های ملی خداحافظی کردند. با وجودی که او در این دیدار اصلا به میدان رفت اما همیشه در اختیار تیم بود. ایکاش که حداقل بصورت نمادین از این بازیکن در چند امتیاز استفاده می‌شد. برای این بازیکن ارزشمند آرزوی موفق و سلامتی داریم.

دیدار ایران و فرانسه/جام قهرمانان بزرگ جهان۲۰۱۷

جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۱۷

ردهتیم هابازیبردشکستامتیازنسبت ستست +ست -نسبت پوئنپوئن +پوئن -۵ بازی آخر
1541123.011451.132446394
2541121.751481.026509496
354191.2012100.994492495
452383.011191.113463416
551440.506120.940410436
650500.132150.801335418

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد