آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

📝ایران جزو لیست چهار تیم شرکت کننده در جام واگنر نیست

هفته سوم لیگ جهانی ۲۰۱۷-ایران و لهستان

به گزارش آریاورزش، جام هوبرت واگنر که هر ساله با دعوت لهستان از سه کشور در سرزمین عقابهای سرخ و سفید برگزار می شود امسال هم رنگ و بوی سال ۲۰۱۷ را به خود گرفت.

پانزدهمین دوره جام واگنر قرار است در بالاترین سطح جهانی برگزار شود. از آنجایی که این مسابقات قبل از بازی های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد و حکم بازی های تدارکاتی و آماده سازی تیم ها رو خواهد داشت، لهستان ترجیح داد که همان تیم های سال گذشته، یعنی فرانسه، روسیه و کانادا را انتخاب و دعوت کند. لهستان دوره گذشته این رقابتها، قهرمان شد و این می تواند برای تیم های دیگر حکم نوعی انتقامجویی را داشته باشد.

دومین باری هست که تمامی شرکت کنندگان جام هوبرت واگنر از ۱۰ تیم برتر جهان انتخاب میشوند. لهستان رتبه سوم، روسیه رتبه چهارم، کانادا رتبه ششم و فرانسه رتبه نهم فدراسیون جهانی را دارا هستند. با این تفاوت که امسال هینن سرمربی تیم لهستان خواهد بود.

البته دلایلی هم برای دعوت این تیمها عنوان شده است همچون اینکه بسیاری از بازیکنان کانادا در لیگ لهستان حضور دارند منجمله  شارون ورنون، جاستین داف، و … و مهمتر از آن حضور آنتیگا بعنوان سرمربی تیم کاناداست که چهار سال پیش لهستان را قهرمان جهان کرد و هم اکنون سرمربی تیم لهستانی اونیکو ورشو است. در مورد فرانسه نیز عنوان شده است فرانسه رقیب تدارکاتی بسیار مهمی پیش از رقابتهای قهرمانی جهان برای لهستان محسوب می شود چرا که بدلیل غیبت انگاپت، یاوبوها رقابتهای قهرمانی اروپا را از دست دادند و انگیزه کافی برای یک نمایش تمام عیار در قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ را خواهند داشت. از روسیه نیز بعنوان کشوری که قوی ترین تیم باشگاهی جهان یعنی زنیت کازان را دارد یاد شده است که شش مرتبه به جام واگنر دعوت شده است و مطمئنا روسها نیز انگیزه لازم برای درخشش در قهرمانی جهان را دارند.

شایع شده بود امسال ایران هم به این رقابتها دعوت شده است؛ ولی احتمال دارد بدلیل همگروهی ایران با لهستان در رقابتهای قهرمانی جهان، از تیم کشورمان امسال در این رقابتها دعوت نشده باشد.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد